Нефтохимик записа победа в XXVII кръг на Югоизточната Трета лига.

...

Нефтохимик победи Загорец у дома

Нефтохимик записа победа в XXVII кръг на Югоизточната Трета лига. У дома " шейховете " се постановиха над Загорец с 3:2 и още веднъж затвърдиха първото си място в групата. Домакините поведоха единствено четири минути след началото, посредством Любомир Божинов, който с компактен удар от границата на наказателното поле, преодоля вратаря на Нова Загора.

Две минути по-късно гостите върнаха едно попадение, след недоразумение в отбраната на Нефтохимик и на почивката тимовете се прибраха при резултат 1:1. Още при започване на втората част " шейховетеЮ си върнаха преимуществото. Точен за 2:1 бе Деян Христов в 47-ата минута, а пет минути по-късно Михаил Георгиев означи за 3:1. В 83-ата минута гостите съумяха да понижат до 3:2. В идващия кръг бургаския отбор ще се изправи като посетител против Асеновец в четвъртък (25.04). Югоизточна Трета лига 27 кръг, събота 20 април  Нефтохимик Бургас 4:2краен резулат  Загорец (Нова Загора)