Нефтохимик успя да постигне първа победа през настоящия сезон, след

...

Нафтата удари Септември и записа първа победа през сезона

Нефтохимик съумя да реализира първа победа през сегашния сезон, откакто се наложи с 2:1 над в мач от 14-ия кръг на Втора лига. (71’) и (90+2’) донесоха успеха на гостите от Бургас, а Боби Хазуров (90+4’) вкара единствения гол за Септември.

Двата отбора не съумяха да си отбележат през първата част и трябваше да изчакат до 71-ата минута, когато Дани Иванов даде задатък на Нефтохимик. До края на срещата резултатът изглеждаше, че ще резервира подобен, само че последните минути на срещата предоставиха същинско голово представление, като двата отбора съумяха да си разменят по един гол в заключителните секунди на мача.

С тази своя победа Нефтохимик изпреварва тима на и се изкачва с едно място нагоре в класирането, заемайки 15-ото място. Това бе и първа победа за бургазлии, които бяха са записали 4 равенста и 7 загуби до днешния мач. Септември (Симитли) от своя страна продължава неприятната си серия, която се усили до 4 следващи загуби. Към момента тимът се намира на 10-ото място с 15 точки и актив от 5 победи и 7 загуби.

Стартови сформира:

Септември (Симитли): 1. Тейлър, 77. К. Михайлов, 14. Карадачки, 3. Мунин, 5. Гогов, 27. Петров, 9. Динев, 88. И. Михайлов, 6. Петров, 17. Карапетров, 11. Василев.

Нефтохимик: 1. Рахнев, 92. Ташев, 14. Чанев, 27. Костов, 6. Чахов, 21. Филипов, 22. Цонков, 23. Димов, 20. Иванов, 7. Вешев, 11. Жеков

Снимка: Фейсбук " ПФК Нефтохимик Бургас 1962 "