Нефтохимик“ победи лесно с 3:0 (25:16, 25:23, 25:17) Монтана“ на

...

Нефтохимик“ взе волейболната купа при мъжете

„ Нефтохимик “ победи елементарно с 3:0 (25:16, 25:23, 25:17) „ Монтана “ на финала в шампионата за купата на България по волейбол за мъже.

Бургазлии не оставиха никакви шансове на домакините в зала " Младост " и завоюваха националната купа за четвърти път в своята история след час и половина игра.

В първата част „ Нефтохимик “ показва отличен начален удар и поведе в резултата след 25:16.

Вторият гейм беше най-равностоен и „ Монтана “ оказа по-сериозна опозиция на бургаския тим, в който играха Валентин Братоев, Николай Учиков, Георги Братоев и либерото Теодор Салпаров.

Домакините се приближиха на единствено една точка от „ Нефтохимик “ в самия край, само че не съумяха да поднесат изненада и бургазлии поведоха с 2:0 след 25:23.

В третата част още веднъж „ Нефтохимик “ имаше съществено предимство и елементарно завоюва с 25:17 за крайното 3:0.
Източник: bnr.bg