Нефтохимик отстъпи като домакин на Локомотив (Горна Оряховица) с 1:2

...

Локо ГО измъкна успеха над Нефтохимик в края

Нефтохимик отстъпи като хазаин на Локомотив (Горна Оряховица) с 1:2 в дуел от 13-ия кръг на Втора лига.

След като поведоха през първата част, „ шейховете “ позволиха два гола през второто полувреме, вторият от които в заключителните минути на дуела.

През по-голямата част на първото полувреме играта беше равностойна, като чисти положения и пред двете порти съвсем липсваха.

"Шейховете " поведоха в 37-ата минута, посредством Даниел Стоянов. След контраофанзива Кирил Личев напредна в половината на гостите и подаде пас на Цветан Филипов, който от своя страна асистира на непокрития Даниел Стоянов.

Веднага по-късно гостите имаха добра опция да изравнят. Георги Чукалов получи пас отдясно и надбяга отбраната на домакините. Той навлезе в наказателното поле и стреля, само че топката мина над напречната греда.

В 53-ата минута Локомотив вкара гол, който не бе зачетен от основния съдия, поради засада.

Старши-треньорът на гостите Александър Димитров, несъгласен с решението на съдията, си разреши да опонира на решението, за което беше изпъден от скамейката.

Локомотив стигна до изравняването в 65-ата минута след прецизен изстрел на Деян Христов, при безредие в наказателното поле.

В 77-ама минута Нефтохимик имаше късмет да поведе още веднъж. Даниел Стоянов проби отбраната на гостите, само че тъкмо преди да стреля топката му бе избита.

Две минути преди края на постоянното време Локомотив обърна резултата в своя изгода. След офанзива отляво Ивайло Тодоров бе прецизен за 2:1. След минута игра пред „ шейховете “ се откри чудесна опция да изравняват. След центриране, китайският нападател Дзъмин Лиу стреля с глава, само че топката мина над напречната греда на вратата и резултатът остана неизменен.

В идващия кръг Нефтохимик гостува на Царско село, на 4-ти ноември.

Състав на Нефтохимик: Християн Славов, Стоян Калев, Ясен Тузаков, Андрей Казалиев, Даниел Стоянов, Даниел Стаматов, Христо Янков, Цветан Филипов, Кирил Личев, Цветан Чахов, Станислав Жеков
Резерви: Атанас Гичев, Живко Комелов, Виктор Янев, Халибрям Кърмаджъ, Дзъмин Лиу, Симеон Русев, Димитър Дончев