Нефтохимик допусна първата си загуба от началото на сезона. Шейховете

...

Първа загуба за Нефтохимик в Трета лига

Нефтохимик позволи първата си загуба от началото на сезона. " Шейховете " отстъпиха при гостуването си на Созопол с 1:2 в дербито бе от 6-ия кръг на Югоизточната Трета лига.
" Шейховете “ откриха резултата още в 10-та минута, посредством Даниел Стоянов, който засече центриране с глава. В 23-та минута домакините изравниха, посредством Кристиян Иванов. До почивката играта беше равностойна и действието се развиваше най-вече в центъра на терена.

През втората част „ зелените “ пропуснаха да се възползват от няколко обстановки, а домакините разчитаха най-вече на контраатаки. Те взеха решение резултата в 72-ра минута, когато за 2:1 се разписа Антон Лаков. Веднага по-късно той получи червен картон, поради провокация към аварийна пейка на Нефтохимик и созополлии останаха с човек по-малко. Пет минути преди края на постоянното време гостите имаха късмет да изравнят, посредством влезлия като запаса Кристиян Мирославов. Той стреля от десетина метра, само че улучи напречната греда.

След тази загуба Нефтохимик резервира лидерската си позиция във краткотрайното класиране, само че е с една точка разлика от втория и третия във краткотрайното класиране - Згорец и Марица.
В идващия кръг „ шейховете “ одобряват на стадион Лазур състава на Гигант /Съединение/, на 22.09, от 17:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Йолиян Милков, Цветомир Цонков, Цветан Филипов (67 Стивън Славков), Михаил Георгиев(74 Стойко Иванов), Даниел Стоянов, Мирослав Радев (63 Кристиян Мирославов), Деян Христов
Резервен състав: Атанас Гичев, Даниел Андреев, Даниел Стаматов, Живко Комелов