Нефтохимик 2010 се класира за осминафиналите на турнира за купата

...

Нефтохимик 2010 отново победи Шеноа и се класира на 1/8-финалите за CEV Cup

Нефтохимик 2010 се класира за осминафиналите на шампионата за купата на CEV. Българският вицешампион се наложи след поврат с 3:1 (17:25, 29:27, 25:21, 25:20) вкъщи против Шеноа в среща-реванш от 1/16-финалите. В първия дуел преди седмица тимът от Бургас победи като посетител с 3:2.

Швейцарският първенец завоюва първата част с 25:17, само че по-късно българите реализираха триумф след сложен втори гейм. Воденият от Николай Желязков състав изравни след 29:27, а по-късно нямаше проблеми да завърши срещата за 111 минути.

Бургазлии играха по-силно на обсада и се възползваха по най-хубавия метод от грешките на съперника, с цел да побеждават с 3:1 след 25:21 и 25:20.

Най-резултатен за домакините стана Юлиус Фиркал с 22 точки, а Николай Колев добави още 14 точки. Калоян Балабанов означи 10 точки.

Българинът Димитър Маринков осъществя 11 точки за тима от Женева. Съотборникът му Страхиня Брзакович се отличи с 25 точки.

В идващия кръг от шампионата Нефтохимик 2010 ще се изправи против Скра Белхатув или Дукла Либерец. Скра победи с 3:0 в първия мач.