Нефтохимик 2010 направи важна крачка към ново класиране за финала

...

Нефтохимик 2010 обърна драматично Монтана и е на един успех от финал

Нефтохимик 2010 направи значима крачка към ново класиране за финала в мъжкия волейболен шампионат. Бургазлии победиха трагично с 3:2 (18:25, 25:22, 19:25, 25:19, 15:11) като посетители Монтана в третата среща от полуфиналната серия.

Монтанци водеха с 1:0 и 2:1 в хода на дуела, траял над два часа, само че позволиха поврат и към този момент изостават в серията с 1:2.

Гостите играха по-силно на обсада и компенсираха изоставането си в офанзива и на начален удар.

Монтана поведе в резултата след елементарно 25:18, само че Нефтохимик 2010 се върна в срещата при 25:22 в своя изгода. Съперниците си размениха по още една част, с цел да се стигне до решителния пети гейм.

В тайбрека резултатът вървеше точка за точка. Гостите поведоха с 13:11 и по-късно завършиха срещата при 15:11 след офанзива в навън на Максимилиан Талер.

Най-резултатен в интерес на спечелилите стана Николай Учиков с 20 точки. Неговият съотборник Юлиус Фиркал добави още 19 точки.

За домакините Любослав Симеонов осъществя 20 точки, до момента в който Радослав Попов означи 19 точки.

Четвъртият дуел от серията е в събота още веднъж в Монтана.