Нефтохимик 2010 (Бургас) стигна до драматична победа срещу гостуващия Берое

...

Нефтохимик постигна обрат срещу Берое и поведе в серията

Нефтохимик 2010 (Бургас) стигна до трагична победа против гостуващия Берое 2016 (Стара Загора) и поведе с 1:0 победи в серията от 1/4-финалите сред двата тима. Гостите поведоха с 2:0 гейма в бургаската зала " Младост ", само че възпитаниците на Мартин Стоев съумяха да осъществят поврат и да се поздравят с успеха.

Заралии измъкнаха първия гейм след 26:24, а във втория се постановиха много по-убедително с 25:17. Домакините понижиха изоставането си след 25:20, а в четвъртата част надиграха своите противници 25:18. В тайбрека бургазлии демонстрираха по-здрави нерви и след 15:10 се поздравиха с триумфа.

Най-резулатен за спечелилите бе Иван Раич, който приключи срещата с 22 точки, а Розалин Пенчев добави 21. За гостите от Берое Спаси Байрев осъществя впечатляващите 29 точки, само че това не се оказа задоволително за триумф на гостите.