Не вярваме на участниците в този процес (създаването на правителство

...
Не вярваме на участниците в този процес (създаването на правителство
Коментари Харесай

Хамид Хамид: Не подкрепяме правителството, а конституционната реформа

Не имаме вяра на участниците в този развой (създаването на държавно управление с втория мандат, б.а.), тъй като и двете страни са излъгали своите гласоподаватели, сподели през днешния ден пред Българска национална телевизия депутатът от Движение за права и свободи Хамид Хамид. Той акцентира, че придвижването няма да поддържа кабинета и ще гласоподава срещу състава му в Народното събрание.

Хамид посочи, че по време на единствената тематика на диалог е била конституционна промяна, основана на план за промени в главния закон, готови от Движение за права и свободи. Депутатът акцентира, че по време на срещите въобще не е търсена поддръжка за кабинет. Първите две по бройка парламентарни групи няма и потребност от спомагателни гласове, защото техните са задоволителни за избирането на.

" Ако забележим опити за преодоляване на разнообразни институции или чистки в администрацията, ще попречим на това ръководство, като използваме всички механизми на една опозиционна партия ", сподели националният представител.

Темата беше коментирана и от " Продължаваме промяната - Демократична България ". " Винаги сме заявявали, че ще водим диалози с всички парламентарни групи за конституционна промяна. Това беше единствената цел на срещите с групата на Движение за права и свободи през вчерашния ден ", обявиха от групировката на своята фейсбук страница.
 Карадайъ и Пеевски дадоха обещание Движение за права и свободи да не пречи за кабинет и да поддържа промени в конституцията Карадайъ и Пеевски дадоха обещание Движение за права и свободи да не пречи за кабинет и да поддържа промени в конституцията

" Разговаряхме, до момента в който всички медии бяха в Народното събрание и следиха какво се случва. А съставът на кабинета " Денков-Габриел ", който обявихме през вчерашния ден, не оставя място за спекулации, че някой отвън виновните за съставянето на държавно управление може да кадрува в него ", показват от политическата мощ.

Хамид Хамид счита, че присъединяване на Движение за права и свободи в измененията в конституцията ще е гаранция, че правосъдната промяна се извърши според Конституцията и законите на страната. " Има си ред, по който се назначават държавни чиновници и той не включва координиране с посолства. Този въпрос не стои пред нас сега ", уточни депутатът в отговор на въпрос.

Той даде да се разбере, че на срещите не е коментирани привикване на Велико национално заседание, защото предлаганите от Движение за права и свободи промени в Конституцията не изискват такова.

" До момента не са ни давани обещания, не сме и упорствали всички оферти да са наши. Ще има последващи срещи по тази тематика, с цел да вървим напред ", сподели още Хамид.

Според него все още няма условия да се желае импийчмънт на Румен Радев.
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР