не успя да прекъсне кошмарната серия и записа поредно разочарование

...

Нова година и нов треньор, но Шалке 04 си е същият

не съумя да прекъсне кошмарната серия и записа следващо отчаяние в Бундеслигата - 0:3 при гостуването си на. По този метод тимът от Гелзенкирхен към този момент няма победа от 30 следващи срещи за състезание и разумно е финален в класирането.

Двубоят на “Олимпиащадион” беше дебютен за следващия треньор на “миньорите” този сезон. През първото полувреме Шалке долу-горе стоеше добре и позволи единствено един гол, дело на в 36-ата минута. Даже при 0:0 можеше да изведе “кралскосините” напред, само че пропусна самичък против вратаря.

През втората част обаче настъпи типичният за Шалке цялостен срив, вследствие на което домакините прибавиха нови две попадения. Реализираха ги в 52-ата и резервата в 80-ата.

За Херта това е едвам четвърти триумф от старта на шампионата и отборът се отдалечи на 6 точки от рисковата зона.