Не трябва да си правим илюзии за компенсации"Най-голямата пукнатина е

...
Не трябва да си правим илюзии за компенсации"Най-голямата пукнатина е
Коментари Харесай

Ивайло Калфин: Това ще бъде тежък период за държавата

Не би трябвало да си вършим илюзии за обезщетения

"Най-голямата цепнатина е в самите ръководещи у нас. Сега те показват разнопосочни послания ", съобщи за bTV Ивайло Калфин, някогашен външен министър на България.

Според него по принцип всяко субсидиране подкрепя хората, които използват повече - т.е. по-богатите хора.

"Таван на цените е таван на облагите, а повече облага значи и повече налози. И сходен таван е за хората с по-високи приходи. При всяка инфлация взелите заеми ще изпитват усложнения по изплащането им, това ще се случва в това число и на страната ", добави Калфин.

"Не би трябвало да си вършим илюзии за обезщетения. Правителството би трябвало да подкрепя на тези, които са най-затруднени. Това ще бъде тежък интервал за страната ", уточни още някогашният външен министър.

С течение на времето ще има мощна потребност от подкрепяне, резултатите от инфлацията не могат да се компенсират напълно, само че би трябвало да се вкара правдивост и подкрепяне на хора с ниски заеми. Държавата обаче ще има все по-малки благоприятни условия.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР