Диана Дамянова: Активност до дупка на добрите сили
Не стопират напъните на посочилите себе си " положителните сили " да отремонтират закъсалата ни държавица, отбелязва във Facebook ПР специалистът Диана Дамянова.
По думите й систематични и огромни старания – не спят, не ядат, единствено се ускоряват да извършат добрини.
" От време на време се сблъскват със самите себе си, само че стават, изправят се, отъркват прахта от панталонките си и не престават напред ", акцентира ПР специалистът.
Ето и текстът на разбора й:
" Ето, тези дни, новият член на едната от " положителните сили ", прочут със систематичните си правосъдни старания, до момента основно отвън Народното събрание, само че в този момент към този момент определен депутат, е внесъл предложение за закон, с който поставя мораториум на назначенията в съдилищата. Така, споделя той, ще се предотврати опцията лишеният от легитимност Висш съдебен съвет да назначава съдии. Не се ангажирам да преценява дали това е вярно, законно и оправдано.
Но, това бил къс и явен законопроект, който по думите на вносителя може да се одобри небрежно - безусловно за часове. Ура!
Но пък другата част от " положителните сили " внесла различен, доста по-дълъг и изчерпателен законопроект, който за жалост на " силите " е по същата тема и като по този начин, те ще се обединят /законопроектите, не " силите ", че тъкмо се разделиха/ и няма да могат да бъдат признати нито в един, нито в два, а може би и в николко дни.
Не че това, дето го внасят частите от " положителните сили " има каквото и да било значение за желанията на парламентарното болшинство, само че въпреки всичко напъните да прецакаме самите себе си са нескончаеми.
От друга страна едното парче от " положителните сили " е внесло план за основаване на комисия, която да изследва финансовото, парично и материално състояние на Пеевски и да види дали то, ситуацията, е в сходство със законните му приходи.
Без да разясня дали Народното събрание е органът, където може и би трябвало да се проверява нечие финансово състояние и без да се занимавам с въпросът, по какъв начин / с кои средства и свои преоргативи/ Народното събрание би стигнал до изводи, и в случай че пък би стигнал, то по какъв начин тъкмо ще приложи и кой закон с цел да глоби някой, чието финансово състояние не подхожда на законните му приходи.
Малко ми наподобява на присъдите на Отечествен фронт съдилищата след 9-ти септември, но какво ли пък разбирам аз. Та без да влизам в тези елементи, в мен поражда един човешки, напълно не политически въпрос.
Абе, когато през 2022 година същите положителни сили, дружно със упоменатото нагоре лице, даже съгласно неговите думи " стоешком в скута му " си ремонтираха конституцията /резултатите от този ремонт с изключение на трагични са и смехотворни/, та тогава и към този миг /2022 година/ на " положителните сили " беше ли им известно това противоречие в приходите на Пеевски, което им е известно в този момент?
Щото, в случай че им е било известно, то пораждат много въпроси от морално-етичен темперамент.
Или, когато си в кръга на приятелите на " положителните сили ", можеш да си имаш каквото ти ще противоречие, само че те /добрите сили/ не се самосезират, щото нали сме от общ другарски кръг.
После, към този момент, очите на " положителните сили " се отварят необятно и те си споделят: Абе, ужасно противоречие набарваме ние тук и ние, като едни будни парламентаристи, ще го проверяваме до дупка ", приключва Дамянова.
По думите й систематични и огромни старания – не спят, не ядат, единствено се ускоряват да извършат добрини.
" От време на време се сблъскват със самите себе си, само че стават, изправят се, отъркват прахта от панталонките си и не престават напред ", акцентира ПР специалистът.
Ето и текстът на разбора й:
" Ето, тези дни, новият член на едната от " положителните сили ", прочут със систематичните си правосъдни старания, до момента основно отвън Народното събрание, само че в този момент към този момент определен депутат, е внесъл предложение за закон, с който поставя мораториум на назначенията в съдилищата. Така, споделя той, ще се предотврати опцията лишеният от легитимност Висш съдебен съвет да назначава съдии. Не се ангажирам да преценява дали това е вярно, законно и оправдано.
Но, това бил къс и явен законопроект, който по думите на вносителя може да се одобри небрежно - безусловно за часове. Ура!
Но пък другата част от " положителните сили " внесла различен, доста по-дълъг и изчерпателен законопроект, който за жалост на " силите " е по същата тема и като по този начин, те ще се обединят /законопроектите, не " силите ", че тъкмо се разделиха/ и няма да могат да бъдат признати нито в един, нито в два, а може би и в николко дни.
Не че това, дето го внасят частите от " положителните сили " има каквото и да било значение за желанията на парламентарното болшинство, само че въпреки всичко напъните да прецакаме самите себе си са нескончаеми.
От друга страна едното парче от " положителните сили " е внесло план за основаване на комисия, която да изследва финансовото, парично и материално състояние на Пеевски и да види дали то, ситуацията, е в сходство със законните му приходи.
Без да разясня дали Народното събрание е органът, където може и би трябвало да се проверява нечие финансово състояние и без да се занимавам с въпросът, по какъв начин / с кои средства и свои преоргативи/ Народното събрание би стигнал до изводи, и в случай че пък би стигнал, то по какъв начин тъкмо ще приложи и кой закон с цел да глоби някой, чието финансово състояние не подхожда на законните му приходи.
Малко ми наподобява на присъдите на Отечествен фронт съдилищата след 9-ти септември, но какво ли пък разбирам аз. Та без да влизам в тези елементи, в мен поражда един човешки, напълно не политически въпрос.
Абе, когато през 2022 година същите положителни сили, дружно със упоменатото нагоре лице, даже съгласно неговите думи " стоешком в скута му " си ремонтираха конституцията /резултатите от този ремонт с изключение на трагични са и смехотворни/, та тогава и към този миг /2022 година/ на " положителните сили " беше ли им известно това противоречие в приходите на Пеевски, което им е известно в този момент?
Щото, в случай че им е било известно, то пораждат много въпроси от морално-етичен темперамент.
Или, когато си в кръга на приятелите на " положителните сили ", можеш да си имаш каквото ти ще противоречие, само че те /добрите сили/ не се самосезират, щото нали сме от общ другарски кръг.
После, към този момент, очите на " положителните сили " се отварят необятно и те си споделят: Абе, ужасно противоречие набарваме ние тук и ние, като едни будни парламентаристи, ще го проверяваме до дупка ", приключва Дамянова.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




