Не се притеснявам от протестите срещу втори лифт в Банско

...
Не се притеснявам от протестите срещу втори лифт в Банско
Коментари Харесай

Нено Димов: Не се притеснявам от протестите – това е демокрация

Не се тормозя от митингите против втори въжен превоз в Банско – това е народна власт. Това сподели пред публицисти министър Нено Димов след учредителното съвещание на Съвета на учените към министъра на околната среда и водите.

По думите му не би могъл да се тормози демокрацията, а в противен случай - живял съм в други времена, когато не можеше да има митинги.

Ще диря салдото сред опазването на околната среда и икономическото развиване, сподели още той.

За предлагането на алпиниста Боян Петров за допълнение на текста в Плана за ръководство на Пирин за построяването на водохващане единствено за питейни и битови потребности, Димов разяснява, че то не може да помогне в посоката, в което е обещано към Плана за ръководство, тъй като по принцип е проект, който би трябвало да дава режими. „ Когато приказваме за този вид оферти, би трябвало да бъдат отнесени към общите устройствени проекти или Специализирания обстоен организационен проект, който би трябвало да бъде изработен и предстои на екологична оценка и на такава за сходството. Отправена там, тази концепция може да откри решение. Не съм осведомен толкоз добре със Закон за устройство на територията, с цел да мога да отговоря изрично “, разяснява той и посочи, че би трябвало да се прави разлика сред тези два проекта.

„ Единият е проект за ръководство, който дава режими, а другият е профилиран обстоен организационен проект, който дава основата за строителство и предстои и на екологична оценка, и на оценка за сходството “, изясни Нено Димов.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР