Гюров оприличи служебните министри на истински спартанци
Не се огънахте и не се прибрахте, сподели министър председателят - инфлуенсър
Министрите от кабинета „ Гюров “ не се скриха зад унизителното опрощение „ за два месеца – толкоз “. Това съобщи Андрей Гюров по време на последното съвещание на Министерския съвет.
Преди два месеца гледахме напред с хрумвания. Днес гледаме обратно – с чиста съвест. За нас не беше значимо какъв брой дълго ще бъдем във властта, а какъв брой добре ще свършим работата си – по този начин, че страната да остане постоянна, предвидима и предпазена. Не се огънахме. Не се прибрахме. Успяхме да нарушим омертата в правосъдната система, сподели министър-председателят Андрей Гюров.
„ Като същински спартанци не се огънахте, не се прибрахте и единствено за няколко седмици показахте, че от непознати можете да се превърнете в тим, от тим в институция и че, макар всички упования, сте верните хора, на вярното място, в верния миг ", сподели служебният министър председател.
Премиерът особено благодари на вицепремиерите и на министрите за свършената работа през мандата, в който действаха без оправдания и без опити „ да си измият ръцете с констатации “. Влязохте в калта на решенията, посочихте не просто проблемите, а виновниците - по име и без упойката на нереални понятия, зад които българската власт толкоз обича да крие страха си, обърна се Гюров към членовете на Министерския съвет.
Министър-председателят особено поздрави вицепремиера и министър на правораздаването Андрей Янкулов за нарушаването на омертата в правосъдната система. Видя се по какъв начин въздухът се размести и стана ясно какъв брой надълбоко е било мълчанието. Особено през днешния ден, когато политическата омерта наподобява като бетон, уточни Гюров.
Премиерът поздрави също всички министри, които на следващия ден следва да излязат от постройката на Министерския съвет с чиста съвест и без боязън от проверки. Надяваме се инспекциите да не спрат до двата къси месеца на служебното държавно управление, а да прегледат двайсетгодишния модел на зависимости, който трансформира страната в табиет, а безнаказаността - в институция, съобщи министър-председателят.
Премиерът Гюров напомни, че служебното държавно управление е било атакувано от всички страни – постоянно по едно и също време, само че това по думите му не е изненада в страна, в която институциите са били овладявани с години.
„ Знаете историята за Леонид и тристата воини. Когато чул, че стрелите на персите ще скрият слънцето, Леонид споделил: " Чудесно, таман ще се бием на сянка. ", даде образец Гюров.
Животът е като пиеса – значимо е не какъв брой е дълга, а какъв брой добре е изиграна. Нашето ръководство нямаше дълъг мандат. Но имаше темперамент. И когато завесата пада, остава едно – дали си излязъл от сцената с достолепие. Вярвам, че ние го направихме, съобщи в умозаключение министър-председателят.
Служебното правителство ще прегледа на днешното си съвещание план на решение за предложение до Народното събрание за одобрение на Договора за основаване на Европейския механизъм за непоклатимост (ЕМС) и обвързваните с присъединението на България промени, планува дневният ред на държавното съвещание. Това оповестиха от държавната пресслужба.
Министрите ще обсъдят и план на решение за одобрение на финансиране на Столичната община за 2026 година, както и план на решение за финансиране на Министерството на културата за 2026 година
В дневния ред е и план на решение за одобрение на план на Закон за изменение и допълнение на Данъчно-осигурителния процесуален кодекс, импортиран от министъра на финансите.
Правителството ще прегледа още план на решение за разкриване на Постоянно посланичество на Република България към ЮНЕСКО в Париж, както и план за одобряване на съглашение сред България и Кралство Нидерландия за обмена и взаимната отбрана на класифицирана информация.
Сред точките е и план на решение за погашение на компенсации по решения на Европейския съд по правата на индивида по делата „ Станев и Български хелзинкски комитет против България “ и „ Костова и други против България “.
Министрите от кабинета „ Гюров “ не се скриха зад унизителното опрощение „ за два месеца – толкоз “. Това съобщи Андрей Гюров по време на последното съвещание на Министерския съвет.
Преди два месеца гледахме напред с хрумвания. Днес гледаме обратно – с чиста съвест. За нас не беше значимо какъв брой дълго ще бъдем във властта, а какъв брой добре ще свършим работата си – по този начин, че страната да остане постоянна, предвидима и предпазена. Не се огънахме. Не се прибрахме. Успяхме да нарушим омертата в правосъдната система, сподели министър-председателят Андрей Гюров.
„ Като същински спартанци не се огънахте, не се прибрахте и единствено за няколко седмици показахте, че от непознати можете да се превърнете в тим, от тим в институция и че, макар всички упования, сте верните хора, на вярното място, в верния миг ", сподели служебният министър председател.
Премиерът особено благодари на вицепремиерите и на министрите за свършената работа през мандата, в който действаха без оправдания и без опити „ да си измият ръцете с констатации “. Влязохте в калта на решенията, посочихте не просто проблемите, а виновниците - по име и без упойката на нереални понятия, зад които българската власт толкоз обича да крие страха си, обърна се Гюров към членовете на Министерския съвет.
Министър-председателят особено поздрави вицепремиера и министър на правораздаването Андрей Янкулов за нарушаването на омертата в правосъдната система. Видя се по какъв начин въздухът се размести и стана ясно какъв брой надълбоко е било мълчанието. Особено през днешния ден, когато политическата омерта наподобява като бетон, уточни Гюров.
Премиерът поздрави също всички министри, които на следващия ден следва да излязат от постройката на Министерския съвет с чиста съвест и без боязън от проверки. Надяваме се инспекциите да не спрат до двата къси месеца на служебното държавно управление, а да прегледат двайсетгодишния модел на зависимости, който трансформира страната в табиет, а безнаказаността - в институция, съобщи министър-председателят.
Премиерът Гюров напомни, че служебното държавно управление е било атакувано от всички страни – постоянно по едно и също време, само че това по думите му не е изненада в страна, в която институциите са били овладявани с години.
„ Знаете историята за Леонид и тристата воини. Когато чул, че стрелите на персите ще скрият слънцето, Леонид споделил: " Чудесно, таман ще се бием на сянка. ", даде образец Гюров.
Животът е като пиеса – значимо е не какъв брой е дълга, а какъв брой добре е изиграна. Нашето ръководство нямаше дълъг мандат. Но имаше темперамент. И когато завесата пада, остава едно – дали си излязъл от сцената с достолепие. Вярвам, че ние го направихме, съобщи в умозаключение министър-председателят.
Служебното правителство ще прегледа на днешното си съвещание план на решение за предложение до Народното събрание за одобрение на Договора за основаване на Европейския механизъм за непоклатимост (ЕМС) и обвързваните с присъединението на България промени, планува дневният ред на държавното съвещание. Това оповестиха от държавната пресслужба.
Министрите ще обсъдят и план на решение за одобрение на финансиране на Столичната община за 2026 година, както и план на решение за финансиране на Министерството на културата за 2026 година
В дневния ред е и план на решение за одобрение на план на Закон за изменение и допълнение на Данъчно-осигурителния процесуален кодекс, импортиран от министъра на финансите.
Правителството ще прегледа още план на решение за разкриване на Постоянно посланичество на Република България към ЮНЕСКО в Париж, както и план за одобряване на съглашение сред България и Кралство Нидерландия за обмена и взаимната отбрана на класифицирана информация.
Сред точките е и план на решение за погашение на компенсации по решения на Европейския съд по правата на индивида по делата „ Станев и Български хелзинкски комитет против България “ и „ Костова и други против България “.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




