Не съм направил изчисление колко точно ще струва напълно безплатен

...
Не съм направил изчисление колко точно ще струва напълно безплатен
Коментари Харесай

Колко ще струва безплатен градски транспорт при мръсен въздух в София и защо обсъждането на бюджета тръгва тихо?

Не съм направил пресмятане какъв брой тъкмо ще коства изцяло безвъзмезден градски превоз. Но става въпрос за 10-15 дни годишно, а здравето на хората е по-важно. Така самостоятелният общински консултант Борис Бонев разяснява новите си оферти за битка с мръсния въздух, измежду които най-драстичното е безвъзмезден градски превоз при доста нечист въздух. С предложенията му можете да се запознаете по-подробно в този материал!
Според Бонев, механически няма проблем да се вкарат нискоемисионни зони в София – в първия кръг. Там имало камери, а те работили и като инструмент да се следи дали даден автомобил фактически дава отговор на екостандарта, за който твърди, че дава отговор.
Що се отнася до концепцията му за въвеждане на дронове, с цел да може да се следи замърсяването на въздуха – с разбор на място какво има в дима от даден комин, Бонев изясни, че се свързал с локални управляващи в Полша (Варшава и Краков), където имало такива практики и е изискал детайлности, с цел да може да се приготви пилотен план и в София. Общинският консултант е сигурен, че с дроновете ще може полицията да прави инспекции в частни домове, тъй като в този момент се вършат такива единствено в общински жилища.
Борис Бонев обаче е безапелационен, че за битовото отопление генералното решение е газификация или работеща " Топлофикация ". Да, за това трябват повече пари, само че да имаш власт значи от време на време да вземаш и сложни решения, е неговата теза.
Общинският консултант попита задочно и кмета на София Йорданка Фандъкова за какво не осведоми добре жителите на София за утрешното разискване на бюджета на столицата за тази година - в зала 5 на " Московска " 33, от 18:00 часа на 15 януари. Обявление за разискването към този момент липсва на първата страница на уеб страницата на Столична община и Столичния общински съвет. Според Бонев, препоръчаният бюджет е доста слаб и даде образец – наподобява с бюджета за 2019 година, където за ремонт на тротоари до септември 2019 година са усвоени единствено 20%, а по доста пера усвояването било единствено 30-40%. Най-вероятно на 6 февруари Столичният общински съвет (СОС) ще гласоподава бюджета.
Предложението за бюджета на София за 2020 година е следното – 1,703 милиарда лева, или с 47 млн. лева по-малко по отношение на 2019 година . Основните точки в бюджетната стратегия на общината плануват дотъкмяване на стартирани инфраструктурни планове, замяна на транспортните средства по част от линиите на градския превоз, ремонт и създаване на няколко детски градини и учебни заведения. Именно по точката „ довеждане докрай на инфраструктурни планове ” Бонев подлага на критика безконечното довеждане докрай на „ Каблешков ”, откакто сякаш всичко е отчуждено, а бавенето е с години.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР