Сотир Цацаров: Не познавам Нотариуса, няма да позволя на някой да се упражнява с името ми
„ Не познавам Мартин Божанов, в никакъв случай не съм го и виждал. Никога не съм имал съучастничество или подкрепяне в групата на тази персона. Когато съм бил основен прокурор в никакъв случай не ми е предоставяна информация за тази група. Не съм имал директен или заобиколен интерес такава незаконна активност да има капак “, съобщи изрично Сотир Цацаров.
„ Няма да разреша на някой да се упражнява с името ми, преследвайки персонални или политически упоритости. “
Това съобщи някогашният основен прокурор Сотир Цацаров пред Прокурорската гилдия на Висшия правосъден съвет.
Днес следва чуване по искане на някогашния основен прокурор и е обвързвано с проблема Мартин Божанов, по прякор Нотариуса. В началото Цацаров направи уточнението, че ще приказва единствено с обстоятелства.
Той означи, че думите му са разследване на изказвания, свързани с него на арбитър Владислава Цариградска, изказванията на Веселин Денков и Ивайла Бакалова и изказванията на Бойко Рашков.
Цацаров, който е завеждащ отдел във Върховната прокуратура към сегашния миг, акцентира, че в никакъв случай не си е разрешавал да заплашва съдии.
Все повече имена изникват по случая „ Нотариуса “, напомня SafeNews.
Шефът на митниците в държавното управление на Пламен Орешарски Кирил Желев, предприемачът Борислав Лоринков, някогашният градски прокурор Николай Кокинов, Апелативният прокурор Радослав Димов и кумът от втория му брак Владислав Милчев са единствено част от имената, за които описа в парламентарната комисия за Мартин Нотариуса гръцкия предприемач Йоаким Каламарис. Той е вложител в България. Покрай плановете бил изнудван за пари. А сътрудниците му се опитвали да му лишават недвижими парцели. Това са арабите Мохамед Баша и Махмуд Баша от компания „ Евромастер “.
Източник – БГНЕС
За още настоящи вести: Последвайте ни в Google News
Още вести четете в категория България




