Не можем да намалим цените с магическа пръчка. Нашата цел

...
Не можем да намалим цените с магическа пръчка. Нашата цел
Коментари Харесай

Петър Витанов: Не можем да намалим цените с магическа пръчка. Ситуацията с бюджета е страшна

Не можем да понижим цените с магическа пръчка. Нашата цел е да спрем растежа им.

 

Това сподели в предаването „ Лице в лице “ ръководителят на парламентарната група на „ Прогресивна България “ Петър Витанов.

  

Целта на ограниченията е да има засилен мониторинг, изсветляване на ценообразуването, по-голям надзор и премахване на пазарни аномалии. Няма нищо непазарно в него. Той е напълно основан на интернационалните работещи практики. Няма тавани на цените. Ние отлагаме приемането на закона, заради обстоятелството, че желаеме да се съобразим с пазарните правила, кза още Витанов.

 

Нашата цел е да спрем растежът на цените. Почти всичко, което слагаме на трапезата си е импорт. Това са серия от ограничения, които целят да запазят хранителния ни суверинитет, посочи той.

 

По думите му би трябвало да възстановим българското земеделие и селско стопанство. Според Витанов това ще стане със стимулиране на производителите. „ Нядявам се на едно по-справедливо разпределение на ресурсите “, сподели той.

 

По отношение на закона за правосъдната власт, ръководителят на ПГ на " Прогресивна България " съобщи: „ Ние не се опитваме да наложим силово едно законодателство, а желаеме то да е качествено. Ретроактивно законодателство не може да се приема даже в страна от третия свят “.

 

Най-вероятно вътрешния двор на Народно събрание ще бъде затворен. Общото мнение е, че всички депутати би трябвало да са равни и да влизат по еднакъв метод. Но би трябвало да се обезпечи сигурността на депутатите, помните, че имаше митинги със замеряне с яйца и домати. Аз си давам сметка, че доста скоро и против нас ще има митинги, разгласи той във връзка свалянето на защитата на Борисов и Пеевски.

 

Стремим се да възстановим доверието и нормализирането на работата на държавните органи. Времето на евтиното шоу е в предишното. Парламентът е място за работа. Диалогичността е това, на което залагаме, не на конформизма. Движим се по нашата пътна карта, в случай че намерим поддръжка – добре. Отворени сме за разговор. Съвсем естествено е да има диалози, само че няма да се отклоняваме от задачата си да има повече правдивост, увери Петър Витанов.

 

В последните години бяха проспани редица ограничения, които ние в този момент се опитваме да върнем. Няма по какъв начин с магическа пръчка да върнем времето.

 

По отношение на лятната почивка на депутатите той съобщи: „ Ние не сме с настройката да почиваме. Докато не се извършат каскада от незабавни промени, нямаме настройката да почиваме “.

 

По думите му обстановката с бюджета е страшна. „ По предварителни данни над 7% недостиг, забавени заплащания, скрити по чекмеджетата. Той бе безапелационен, че ще се спре разгулното харчене на държавни средства. Заплашени сме от дългова серпантина, в случай че не се вземат непопулярни ограничения “, разкри Витанов.

 

Целта на ограниченията е да има засилен мониторинг, изсветляване на ценообразуването, по-голям надзор и премахване на пазарни аномалии. Няма нищо непазарно в него. Той е напълно основан на интернационалните работещи практики. Няма тавани на цените. Ние отлагаме приемането на закона, заради обстоятелството, че желаеме да се съобразим с пазарните правила.


В последните години бяха проспани редица ограничения, които ние в този момент се опитваме да върнем. Няма по какъв начин, обаче с магическа пръчка да върнем времето, разясни той.


По отношение на лятната почивка на депутатите той съобщи: „ Ние не сме с настройката да почиваме. Докато не се извършат каскада от незабавни промени, нямаме настройката да почиваме “.


По думите му обстановката с бюджета е страшна. „ По предварителни данни над 7% недостиг, забавени заплащания, скрити по чекмеджетата. Той бе безапелационен, че ще се спре разгулното харчене на държавни средства. Заплашени сме от дългова серпантина, в случай че не се вземат непопулярни ограничения “, разкри Витанов.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР