Не Кристиано Роналдо, а вратарят Кейлор Навас бе големият герой

...

Тотнъм измъчи здраво Реал Мадрид

Не Кристиано Роналдо, а вратарят Кейлор Навас бе огромният воин при равенството на Реал Мадрид 1:1 вкъщи с Тотнъм. Испанците имаха цялостно предимство през целия мач, само че Навас отрази удари на Хари Кейн и Кристиан Ериксен, останали сами против него.

Иначе Рафаел Варан си вкара автогол в 28-та минута, а Роналдо изравни от дузпа в 43-та. Страхотен мач направи у другият вратар Юго Лорис, който се регистрира с невероятни спасявания след удари на Карим Бензема и Кристиано.

Така след изиграни 3 мача в Група Н Тотнъм и Реал Мадрид разделят първото място с по 7 точки и голова разлика 7:2. АПОЕЛ Никозия и Борусия Дортмунд пък имат по 1 точка след равенството посред им в другия мач от групата.

Реал Мадрид стартира доста мощно срещата и още в 5-та минута Роналдо разтресе гредата. Кристиано засече с глава центриране на младия Хакими отдясно, само че нямаше шанс. Топката попадна на крайници на Карим Бензема, който пък не съумя да улучи опразнената врата и стреля в навън.

Роналдо имаше голямо предпочитание да блесне и пробваше всяка опция да насочи удар. Така бе и в 17-та минута, когато топката мина настрана от гредата след негов диагонален шут. Постепенно натискът на домакините избледня, а англичаните имаха своите положения.

В 28-та минута Кейлор Навас избави страховит удар от близко на Хари Кейн. Малко по-късно пък гостите желаеха дузпа за нарушаване на Каземиро против Йоренте. Така се стигна до 28-та минута, когато Орие центрира от дясното крило към Кейн, който бе изпреварен от Рафаел Варан. Французинът имаше нещастието да си вкара автогол. Останаха подозрения за засада на Кейн, само че голът бе зачетен.

До края на първата част Реал натисна, само че Лорис отрази рисков удар на Иско. Малко по-късно Роналдо удари без топка Фертенген, само че реферът реши, че ще даде на португалеца единствено жълт картон.
В края на първата част Тони Кроос завоюва дузпа за Реал. Реферът се подлъга по рухването на немския национал и уточни бялата точка. Кристиано Роналдо нямаше проблеми да осъществя и да направи 1:1.

Играчите на Зинедин Зидан се впуснаха в неспирни офанзиви при започване на второто полувреме. В 54-та минута Лорис направи фамозно избавяне след удар с глава на Бензема от близко. Малко по-късно стражът на Тотнъм отрази и мощен удар на Роналдо под гредата.

Последваха доста мощни минути за Тотнъм. В 70-та Хари Кейн остана самичък против Кейлор Навас, само че вратарят на Реал някак отклони топката в ъглов удар. Две минути по-късно Кристиан Ериксен също остана очи в очи с костариканеца. Навас обаче още веднъж сподели страховит инстикт.
Източник: fakti.bg