Радев: Промените в Конституцията са част от настъплението срещу демокрацията
Не желая да слизам до равнището на говорене на господин Борисов. Така президентът Румен Радев отговори на водача на ГЕРБ за рецензиите към служебните държавни управления. Виновни той още веднъж да приказва по този начин са Василев, Петков и Христо Иванов, съгласно него. Те му подарили индулгенция и легитимация.
По думите на президента в изнервеността си Борисов нарушил правилото „ в дома на обесения не се приказва за въже “. Той трябвало да отговори къде са чувалите с пари от неговите автомагистрали, както и за какво те се разпадат.
Промените в Конституцията са част от настъплението против демокрацията, уверен е Румен Радев. Държавният глава е обезпокоен от фашистките тези напоследък и възходящата експанзия във форумите. Това съгласно него е обвързвано и с насилието в обществото, като коментарът му пристигна по отношение на жестокостта към 18-годишното момиче в Стара Загора, като той назова случая безчовечие.
Заличава се паметта за антифашизма, по мнението му.
Българи доносничат против българи, сподели Радев за уеб страницата „ Миротворец “.
Обществото би трябвало да бди, е безапелационната му позиция. Той смята, че са нужни промени в редица закони, които да слагат ясни критерии за закононарушенията и тежестта на наказванията.
Държавният глава връчи дипломи на випускници във Военна академия „ Георги Стойков Раковски “ в София.




