Реформа в образованието? Прогресивна България планира по-кратко учене за бакалавър и магистър
Не е ясно по какъв начин привличането на съумели българи от чужбина ще увеличи резултатите на учениците
Привличане на интернационалните университети и усъвършенстване на периода на степените бакалавър и магистър съгласно динамичността на актуалните действителности. Това са част от акцентите в програмата на спечелилата изборите партия " Прогресивна България " в региона на образованието. От години се приказва за въвеждане на 3-годишно бакалавърско обучение, само че към този момент никой министър не е съумял да го прокара, а и не е ясно дали това се има поради от ПБ.
Авторите май нямат визия кои са огромните провокации в българските учебни заведения и университети. Идеите са общи и шаблонизирани - разказани са на 1-2 страници. Няма визия по основни тематики като премерване на качеството на образованието, подготовка и атестиране на учителите, промени в изпитите, мандатност на шефовете и така нататък, написа segabg.com.
Основната цел в предизборната стратегия на партията е " създаване на конкурентноспособен човешки капацитет, посредством модернизиране на образованието, развиване на STEM, цифрови умения и AI ", както и подсилване на връзката сред обучение, просвета и бизнес и привличане на гении.
Втората цел на ПБ е привличане на фрагменти от чужбина, като от нея не излиза наяве каква е връзката й с образованието. Тук се залага на стратегии за връщане на български експерти от чужбина; дейна работа с историческите български общности; привличане на съумели българи в чужбина на управителни длъжности в реномирани университети и на висококвалифицирани експерти при ясни условия за работа и престояване. Отново няма конкретика какъв запас ще е необходим за това, както и какъв брой съумели българи желаеме да върнем.
В напълно пожелателен звук е третата цел, озаглавена " гений за стопанската система на бъдещето ". И тук четем за " развиване на цифрови, инженерни, STEM и AI умения във всички просветителни степени и огромни стратегии за преквалификация и учене през целия живот " ; за " задълбочено партньорство сред бизнес, университети, Българска академия на науките и научни институти посредством взаимни стратегии, докторантури, стажове и индустриално насочени проучвания " ; както и за " целенасочени начинания за поощряване на предприемачеството измежду младежи и дами в софтуерните и новаторските браншове ".
Привличане на интернационалните университети и усъвършенстване на периода на степените бакалавър и магистър съгласно динамичността на актуалните действителности. Това са част от акцентите в програмата на спечелилата изборите партия " Прогресивна България " в региона на образованието. От години се приказва за въвеждане на 3-годишно бакалавърско обучение, само че към този момент никой министър не е съумял да го прокара, а и не е ясно дали това се има поради от ПБ.
Авторите май нямат визия кои са огромните провокации в българските учебни заведения и университети. Идеите са общи и шаблонизирани - разказани са на 1-2 страници. Няма визия по основни тематики като премерване на качеството на образованието, подготовка и атестиране на учителите, промени в изпитите, мандатност на шефовете и така нататък, написа segabg.com.
Основната цел в предизборната стратегия на партията е " създаване на конкурентноспособен човешки капацитет, посредством модернизиране на образованието, развиване на STEM, цифрови умения и AI ", както и подсилване на връзката сред обучение, просвета и бизнес и привличане на гении.
Втората цел на ПБ е привличане на фрагменти от чужбина, като от нея не излиза наяве каква е връзката й с образованието. Тук се залага на стратегии за връщане на български експерти от чужбина; дейна работа с историческите български общности; привличане на съумели българи в чужбина на управителни длъжности в реномирани университети и на висококвалифицирани експерти при ясни условия за работа и престояване. Отново няма конкретика какъв запас ще е необходим за това, както и какъв брой съумели българи желаеме да върнем.
В напълно пожелателен звук е третата цел, озаглавена " гений за стопанската система на бъдещето ". И тук четем за " развиване на цифрови, инженерни, STEM и AI умения във всички просветителни степени и огромни стратегии за преквалификация и учене през целия живот " ; за " задълбочено партньорство сред бизнес, университети, Българска академия на науките и научни институти посредством взаимни стратегии, докторантури, стажове и индустриално насочени проучвания " ; както и за " целенасочени начинания за поощряване на предприемачеството измежду младежи и дами в софтуерните и новаторските браншове ".
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




