Валери Лачовски: Не приемствеността е проблемът, а опитът тя да бъде представена като лично постижение
Не е проблем, когато една власт продължава започнатото от предходната.
Проблем е, когато стартира да го показва като свое.
Точно това се случва през днешния ден с тематиката за водната рецесия в Плевен. Опитът да бъдат присвоени непознати старания, към този момент готови планове и обезпечено финансиране не трансформира обстоятелствата. А обстоятелствата демонстрират напълно друга картина.
Министър Иван Шишков явно разчита, че паметта на хората е къса.
Водната рецесия в Плевен не беше преодоляна с еднократно решение и не е резултат от дейностите на един човек или една институция. Тя наложи невиждана съгласуваност сред страната, регионалната администрация, Министерството на районното развиване и благоустройството, Министерството на земеделието, Министерството на околната среда и водите, „ Български ВиК холдинг “, „ ВиК - Плевен “, Напоителни системи ЕАД и Община Плевен.
Именно по предписание на министър-председателя Росен Желязков беше основан спешният щаб, който сложи началото на тази съгласуваност. Под управлението на тогавашния регионален шеф инж. Мартин Мачев стартира ежедневната работа по преодоляване на рецесията и подготовката на решенията, които през днешния ден последователно се осъществят.
В този интервал „ ВиК - Плевен “ предприе поредност от съответни инженерно-технически ограничения за стабилизиране на системата, като зониране на водопреносната мрежа, усъвършенстване на налягането, създаване на точки за непрекъснат мониторинг, локализиране на скритите течове и ограничение на загубите на вода. Паралелно с това беше осъществен механически разбор на съществуващите водоизточници, в това число на шахтовите кладенци в региона на „ Нова Плама “, стартира работа по „ Дъбнишка бара “, разчистване и подсилване на каналите към инфилтрационните изкопи при Долна Митрополия и подготовката за включването на местността „ Езерото “ към помпена станция „ Крушовица “.
Проблем е, когато стартира да го показва като свое.
Точно това се случва през днешния ден с тематиката за водната рецесия в Плевен. Опитът да бъдат присвоени непознати старания, към този момент готови планове и обезпечено финансиране не трансформира обстоятелствата. А обстоятелствата демонстрират напълно друга картина.
Министър Иван Шишков явно разчита, че паметта на хората е къса.
Водната рецесия в Плевен не беше преодоляна с еднократно решение и не е резултат от дейностите на един човек или една институция. Тя наложи невиждана съгласуваност сред страната, регионалната администрация, Министерството на районното развиване и благоустройството, Министерството на земеделието, Министерството на околната среда и водите, „ Български ВиК холдинг “, „ ВиК - Плевен “, Напоителни системи ЕАД и Община Плевен.
Именно по предписание на министър-председателя Росен Желязков беше основан спешният щаб, който сложи началото на тази съгласуваност. Под управлението на тогавашния регионален шеф инж. Мартин Мачев стартира ежедневната работа по преодоляване на рецесията и подготовката на решенията, които през днешния ден последователно се осъществят.
В този интервал „ ВиК - Плевен “ предприе поредност от съответни инженерно-технически ограничения за стабилизиране на системата, като зониране на водопреносната мрежа, усъвършенстване на налягането, създаване на точки за непрекъснат мониторинг, локализиране на скритите течове и ограничение на загубите на вода. Паралелно с това беше осъществен механически разбор на съществуващите водоизточници, в това число на шахтовите кладенци в региона на „ Нова Плама “, стартира работа по „ Дъбнишка бара “, разчистване и подсилване на каналите към инфилтрационните изкопи при Долна Митрополия и подготовката за включването на местността „ Езерото “ към помпена станция „ Крушовица “.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




