Не е имало необходимост от задействане на BG-ALERT днес. Това

...
Не е имало необходимост от задействане на BG-ALERT днес. Това
Коментари Харесай

МВР след труса: BG-ALERT системата се задейства в случаи на опасни събития

Не е имало нужда от задействане на BG-ALERT през днешния ден. Това обявиха от министерството на вътрешните работи в изказване.

" Системата за предизвестие на популацията се задейства в случаи на рискови събития ", изясняват от ведомството.

" BG-ALERT системата за разпространяване на електронни известия за предизвестие на популацията се задейства в случаи на рискови събития (бедствия, изключителни обстановки и други представляващи опасност за живота, здравето или имуществото) единствено след предписание от съответните способени органи. Системата не е задействана по отношение на зародилото през днешния ден земетресение отвън територията на страната ни ".

" Според постъпилата досега информация, земният трус, зародил към обяд в региона на Истанбул, Турция, е бил усетен в някои райони, главно в източната част на страната. Няма данни за нанесени вреди ", написа в изказването.
 
" Възможно е някои мобилни устройства да са получили вести, публикувани посредством услугата Android Earthquake Alerts (Сигнали за земетресения), която действа единствено на устройства с операционна система Android. Услугата може да предизвести потребителите по време на и в къс времеви период преди да стартира самото земетресение, като (извън САЩ) употребява вградени датчици в телефоните на потребителите, измерващи трептения и скорост. Така мобилното устройство играе ролята на мини сеизмична станция, която подава данни и става част от обвързвана мрежа за шерване на тези данни ".

По-рано през днешния ден в Турция бе усетено земетресение с магнитуд 6,3 по Рихтер. Според очевидци трусът е бил усетен и в доста български градове, само че у нас не са регистрирани вреди.

 
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР