Не е имало боеприпаси в складовете. Това категорично заяви пред

...
Не е имало боеприпаси в складовете. Това категорично заяви пред
Коментари Харесай

Кметът на Елин Пелин каза дали е имало боеприпаси във взривените складове 

Не е имало муниции в складовете. Това изрично съобщи пред bTV кметът на Елин Пелин Ивайло Симеонов.

" Там постоянно е имало ред, всичко е било точно подредено и не е имало никакви нарушавания. Не е имало никакви муниции, тъй като в случай че е имало - развоят на събитията щеше да бъде ужасяващ ", разяснява още Симеонов.

" Познавам доцент Шишков като експерт. В неразбиране съм по какъв начин се стигна до този случай. Виждал съм постоянно точност в неговата работа и в тази на притежателя на компанията ", сподели още той.  " Ситуацията се възстановява, няма заплаха за жителите. Благодарение на бързата интервенция на всички считам, че вредите са сведени до най-малко ", увери той.

По думите му на 50-60 метра от логистичния център, който също бе обзет от пожар, има огромно оборудване с амоняк, само че пожарникарите не разрешили то да се възпламени.

" Собственикът на " Енигма ", с изключение на професионално и служебно, и чисто човешки го познавам. Смятам, че той е един от редките хора в страната. Изживявам тази покруса, тъй като е обвързвана с човешки животи. Подсигуряваха сигурността на мероприятията, с които се занимаваха, презастраховаха се ", описа той.

" Веднага се обадих на притежателя, с цел да запитвам дали има муниции вътре. Той бе безапелационен, че няма. Влизал съм преди в складовете, видял съм един доста сериозен ред вътре ", добави още кметът.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР