Не бива случаят с кораба Вежен да бъде политически ескалиран,

...
Не бива случаят с кораба Вежен да бъде политически ескалиран,
Коментари Харесай

Георг Георгиев: Не бива случаят с кораба Вежен да бъде политически ескалиран

Не бива казусът с кораба " Вежен " да бъде политически ескалиран, тъй като това би могло да заплаши по някакъв метод репутационно страната ни. Това сподели по време на чуване в Народното събрание министърът на външните работи Георг Георгиев.

Българския транспортен съд „ Вежен “ бе арестуван в следствие на бойкот от шведската брегова защита.

" България не се преглежда по никакъв метод от сътрудниците и съдружниците ни като съпричастна в саботажна или диверсионна активност, която всички ние осъждаме, против която всички ние като сътрудници и съдружници работим ", сподели още министър Георг Георгиев.

Той прикани народните представители да бъдат премерени в думите си.

" В една такава обстановка е доста значимо какви данни се споделят, под каква форма се споделят и трето, че спекулациите биха могли повече да навредят, в сравнение с да са в изгода ", добави той.

Георгиев напомни, че сега се води разследване от шведските управляващи, заради което не може да бъде дадена изчерпателна информация.

Той уточни, че е разговарял с държавния секретар на Швеция и с външни министри. Като страна не сме намесени по никакъв метод и това бе доказано, и от моите шведски сътрудници, и по време на Съвета на външните министри, разяснява Георгиев. Той увери, че казусът не се преглежда като подобен, в който България, имиджово, външнополитически е застрашена.

Нашите жители са добре, свободни са, те са във връзка, както с консула, по този начин и с техните близки. Срещу тях не са повдигнати никакви наказателни преследвания, акцентира Георг Георгиев.


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР