Пак проверяват комплекс в Елените
Назначена е нова инспекция на комплекс " Астория " в к. к. " Елените ".
Заместник-министърът на районното развиване и благоустройството Поля Занева-Димитрова и краткотрайно изпълняващия длъжността шеф на Дирекцията за народен строителен надзор инж. Георги Даракчиев организираха среща с представители на притежатели на обекти от комплекса.
Занева-Димитрова осведоми, че се прави нов обзор на документите за комплекса - планове, протоколи, актове и други документи. През идната седмица ще бъде направена и инспекция на място, като тя ще бъде осъществена от чиновници на РДНСК-Варна.
Инж. Даракчиев пък обърна внимание, че без съответните присъединения няма по какъв начин една постройка да бъде призната и въведена в употреба. Във връзка с това обследването ще обхване и инженерната инфраструктура за комплекса - водоснабдяване, канализация и електричество.
Представителите на притежателите показаха подготвеност да дават наличната информация за участниците в строителството на комплекса и документите, с които разполагат, тъй че постройките, в които имат благосъстоятелност, да бъдат въведени в употреба в сходство с условията на закона.
Припомняме, че в курортния комплекс започнаха огромни инспекции след потопа на 3 октомври предходната година. Тогава водната буря провокира съществени провали във ваканционното населено място и отне живота на четирима души. Институциите неотложно разпоредиха инспекции за определяне на нередности при строителството в засегнатите зони.
Заместник-министърът на районното развиване и благоустройството Поля Занева-Димитрова и краткотрайно изпълняващия длъжността шеф на Дирекцията за народен строителен надзор инж. Георги Даракчиев организираха среща с представители на притежатели на обекти от комплекса.
Занева-Димитрова осведоми, че се прави нов обзор на документите за комплекса - планове, протоколи, актове и други документи. През идната седмица ще бъде направена и инспекция на място, като тя ще бъде осъществена от чиновници на РДНСК-Варна.
Инж. Даракчиев пък обърна внимание, че без съответните присъединения няма по какъв начин една постройка да бъде призната и въведена в употреба. Във връзка с това обследването ще обхване и инженерната инфраструктура за комплекса - водоснабдяване, канализация и електричество.
Представителите на притежателите показаха подготвеност да дават наличната информация за участниците в строителството на комплекса и документите, с които разполагат, тъй че постройките, в които имат благосъстоятелност, да бъдат въведени в употреба в сходство с условията на закона.
Припомняме, че в курортния комплекс започнаха огромни инспекции след потопа на 3 октомври предходната година. Тогава водната буря провокира съществени провали във ваканционното населено място и отне живота на четирима души. Институциите неотложно разпоредиха инспекции за определяне на нередности при строителството в засегнатите зони.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




