Най-вкусната Царска туршия за зимата е тази, която си приготвите

...
Най-вкусната Царска туршия за зимата е тази, която си приготвите
Коментари Харесай

Как да приготвите най-вкусната и лесна Царска туршия за зимата

Най-вкусната Царска туршия за зимата е тази, която си приготвите съгласно вашите лични усети и желания. Все отново има някои зеленчуци и подправки, които ще я създадат неустоима като усет и визия.

Царската туршия е едно от най-обичаните зимни ястия на българската софра, знак на традицията, която събира хората към масата. Приготвяна по оценени предписания, тя се отличава с многообразие от зеленчуци, които придават неповторим усет и благосъстояние на аромати.

Но какви зеленчуци са подобаващи за царска туршия и по какъв начин да ги подберем вярно, с цел да реализираме съвършен баланс?

Тайните на приготвянето на съвършената царска туршия

Въпреки разнообразието от зеленчуци, които могат да се употребяват, е най-важното в приготвянето на царска туршия и салдото на усетите. Пропорциите на сол, захар, оцет и вода играят основна роля за финалния резултат. Някои предписания включват и спомагателни добавки като дафинов лист, черен пипер и синап, с цел да се придаде богат усет.

Когато избирате зеленчуци за вашата царска туршия, не се опасявайте да комбинирате традицията с съвременни детайли. Важното е тя да носи наслаждение на мрежата и да събира фамилията към масата – по този начин, както е било от вековете.

Най-добрите зеленчуци за царска туршия

Карфиол – Карфиолът е един от главните зеленчуци в царската туршия. Със своя гальовен усет и приятна хрупкавост, той прибавя прохлада и текстура към всяка хапка. Карфиолът се комбинира добре с всички останали съставни елементи и е знак на комерсиалния усет.

Моркови – Нарязани на кръгчета или на пръчки, морковите освен придават цвят на туршията, само че и прибавят лека наслада и хрупкавост. Морковите резервират своята текстура даже след дълго предпазване, което е идеално за този вид консерви.

Чушки – Чушките, най-вече червени и зелени, придават наслада и мекота на туршията. Те постоянно се употребяват както в нарязана форма, по този начин и цели, за по-естетичен тип. Чушките са източник на витамин С, който прави туршията освен вкусна, само че и потребна за зимните месеци.

Краставички – Малките краставички са наложителни в царската туршия, защото придават характерна киселинност и прохлада. Те постоянно се поставят цели, с цел да запазят своята и текстура.

Зеле – Зелето е една от дребното съставки, изключително известна в северните региони на България. То прибавя приятна киселинност и хрупкавост към туршията. За предпочитане е да се употребява бяло зеле, нарязано на едри части.

Модерни допълнения към царската туршия

Чери домати – Чери доматите придават леко кисел усет и се употребяват както цели, по този начин и нарязани на половинки. Те също по този начин прибавят бляскавост и прохлада на финалния артикул.

Броколи – Въпреки че не са обичаен български зарзават, броколите се вписват идеално в съвременни версии на царската туршия. Те придават прохлада и леко горчив усет, който балансира сладостта на чушките и морковите.

Зелен боб – Зелените чушки и морковите се комбинират чудесно със зеления боб, който прибавя спомагателна текстура и цвят към туршията. Модерните предписания постоянно включват този зарзават за многообразие.

Керевиз /селъри/ – Селърито прибавя характерен мирис, който припомня на магданоза, само че с по-изразена тръпчивост. Използва се както коренът, по този начин и листата му, с цел да се реализира по-богат и сложен усет.

Царската туршия не е просто ядене – тя е завещание, излъчено от потомство на потомство. Всеки район и всяко семейство има своя неповторима рецепта, само че главната концепция остава една: да се подготви вкусно и питателно ядене за зимата.

 

Източник – Iskra.bg

Още вести четете в: Живот За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР