Най-успешният шотландски клуб Глазгоу Рейнджърс обяви Майкъл Бийл за свой

...
Най-успешният шотландски клуб Глазгоу Рейнджърс обяви Майкъл Бийл за свой
Коментари Харесай

Официално: Бивш помощник на Джерард пое Рейнджърс

Най-успешният шотландски клуб Глазгоу Рейнджърс разгласи Майкъл Бийл за собствен нов управител, който ще заеме мястото на уволнения доскоро повече от седмица Джовани ван Бронкхорст, заяви формалната страница.

Майкъл Бийл е някогашен управител на Куинс Парк Рейнджърс в британското второ равнище на футбола Лига Чемпиъншип, само че връзката му с шотландския гранд е от интервала на Стивън Джерард, когато беше негов асистент.

42-годишният Майкъл Бийл е някогашен футболист на Чарлтън Атлетик и през юни тази година беше назначен отпред на КПР. Той напусна Рейнджърс с Джерард, мина дружно с него като асистент в Астън Вила, след което отиде в лондонския отбор.

Също по този начин в формалното известие на Глазгоу Рейнджърс се споделя, че договорът на новия управител е до юни 2026-а година.

" Майкъл е доста вдъхновяващо предопределение за нас. А неговата сила и упоритост да се развива правеше усещане и преди тук. И при полемиките за нов ментор той беше приоритет за нас. Така че сме щастливи от бързия завършек на договарянията ", споделя президентът на " сините " от Глазгоу Дъглас Парк, представен от страницата.

" Беше фантастично, когато се върнах на Айброкс. И още сутринта се разходих из стадиона, офисите, с цел да видя всички хора, с които съм работил преди. Някои от най-великите персони във футбола във Англия са седели на мястото, на което ще седна аз в този момент! Изключително съм горделив от тази опция, която ми дава този необикновен футболен клуб с последователи по целия свят, радва се Бийл.

За да пристигна в Глазгоу, шотландците ще платят отплата на Куинс Парк Рейнджърс в размер на 1.5 милиона паунда. Той се срещна през днешния ден с футболистите от първия тим, които се върнаха към тренировките след две седмици почивка. Първенството на Шотландия се възобновява на 15-и декември, когато Бийл ще дебютира като хазаин на Хибърниън.

Отборът обаче към този момент е изостанал на 9 точки от огромния противник Селтик след 15 кръга от шампионата на страната. Тъжната есен се добавя и от отпадането в Европа, което беше съпроводено с голям брой отрицателни върхове.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР