Най-скъпият футболист в света - Неймар, първо плака, а след

...

Сълзи и два гола за Неймар срещу "Тулуза"

Най-скъпият футболист в света - Неймар, първо плака, а по-късно вкара два гола на " Тулуза " при успеха на новия му клуб " Пари Сен Жермен " с 6:2. Трите точки от мача изкачиха парижани на върха в класирането на Лига 1. ПСЖ е с по-добра голова разлика от " Монако " и " Сент Етиен ", които също имат цялостен актив от точки след първите 3 кръга.

Преди срещата почитатели и футболисти уважиха починалите по време на терористичния акт в Барселона от 17 август. Неймар, който до преди месец живееше в испанския град и играеше за каталунците, не съумя да сдържи страстите си и се разплака.

На терена с топка в крайници обаче бразилецът сподели здрава душeвност и съумя да вкара два гола.

Изненадващо " Тулуза " поведе на " Парк де Пренс " след гол на Макс Градел в 18-а минута. Неймар изравни в 31-а минута, а четири минути по-късно Адриен Рабио изведе ПСЖ в резултата.

След почивката домакините се забавляваха и с лекост създаваха голови положения, въпреки че играха с човек по-малко от 69-а минута, когато червен картон получи Марко Верати.

Единсон Кавани пропусна чисто състояние в 73-а минута, само че две по-късно се реваншира, отбелязвайки за 3:1 от дузпа.

Кристофер Жюлиен върна един гол за " Тулуза ", само че до края на мача Хавиер Пасторе (82), Лейвин Курзава (84) и втори гол на Неймар оформиха разгрома 6:2.
Източник: btvnovinite.bg