Най-силните армии в света. Къде сме ние? Ето коя държава

...
Най-силните армии в света. Къде сме ние? Ето коя държава
Коментари Харесай

Най-силните армии в света. Къде сме ние?


Най-силните армии в света. Къде сме ние? Ето коя страна с какви войски и бойни машини разполага. Докато съседите ни натрупат военна мощност, България продължава да отстъпва в класацията на най-силните армии в света.

Родната армия е паднала с три места в световния рейтинг. Миналата година бяхме 59-и само че в този момент към този момент сме се сринали на 62-ро място.
Това стана ясно от класацията за 2024 година
на профилирания боен уебсайт Global Firepower. Тя се изготвя въз основата на редица индикатори, измежду които бройка на войската, брой и тип бойни единици, бюджет за защита на страните, написа „ Телеграф “.

В същото време сърбите, които предходната година бяха единствено с една позиция пред нас, в този момент са дръпнали с шест нагоре и са на 56-то място. Северната ни съседка Румъния резервира миналогодишната си позиция и
продължава да заема 47-мо място.
Северна Македония пада с две места – от 108-о на 110-о. С две позиции надолу се смъква и Гърция. Нейната войска пада от 30-то на 32-ро място.

Турция е другата ни съседка, която се издига в класацията. Турската войска съумява да пробие и да влезе в първенците по мощ. Анкара, която предходната година бе № 11, към този момент е в топ 10, заемайки осмото място
измежду най-силните армии в света.
Иначе в международен мащаб най-силна си остава армията на Съединени американски щати. Тя бива следвана от тези на Русия, Китай и Индия, като по този метод няма никаква смяна в челната четворка. Топ 10 обаче претърпява разбъркване.

Освен Турция, която изхвърля Франция от челната десетка, като Париж пада до 11-то място, Южна Корея се изкачва с едно място,
като измества Англия от петата позиция
и по този начин Лондон заема шестата. Пакистан пада с две места и от седмо заема девето, а Япония пък се подвига с една позиция и от осма се подвига на седма. Десетото място в света си остава за Италия.

От страните в Африка най-силна е армията на Египет. В Азия класирането води Русия. В Европа най-силна е армията на Англия. Бразилците са първи в Латинска Америка. В Северна Америка Съединени американски щати са първи.
Най-многочислена е армията на Китай
– 2 035 000 военни. Следва Индия с 1 455 550 души под пагон. Трети са Съединени американски щати с 1 328 000 военни. Руснаците са четвърти с войска от 1 320 000. Според уеб страницата българската войска се състои от 37 000 души.

В небето с най-вече летателни апарати са Съединени американски щати. Те разполагат с общо 13 209. От тях близо 2000 са изтребители, а 3000 са хеликоптери. Втора е Русия с общо 4255, като от тях 809 са изтребители, а към 2000 са хеликоптери. Китай са трети с сбор от 3304. Изтребителите са 1207, а хеликоптерите са малко над 1000. България
разполага с 11 изтребителя и 31 хеликоптера.
С най-вече танкове са руснаците. Те разполагат с 14 777 на брой. Втори са Северна Корея с 5845, трети са Египет с 5340. Китай се подреждат на четвърто място с 5000 танка, а Съединени американски щати са пети с 4657 машини. Според уеб страницата нашата войска има 215 танка.

Във водата с най-вече подводници разполага Русия – 65, а Съединени американски щати и Китай ѝ дишат във врата, надлежно с 64 и 61 на брой. Съединени американски щати обаче имат най-вече самолетоносачи – 11 на брой, Китай имат два, а Русия единствено един. Индия, Италия и Англия също имат по два самолетоносача.
Франция има какъв брой Русия – един.
Съединени американски щати имат и най-вече вертолетоносачи – девет на брой. Япония ги следва с четири, а Китай и Франция имат по три. Русия нямат нито един вертолетоносач. С по два са Австралия, Египет и Южна Корея. По един пък имат Бразилия, Испания и Тайланд. Военноморските ни сили разполагат с 4 фрегати, 3 корвета и 12 миночистачи.
При сформирането на класацията са
взети поради повече от 50 фактора, измежду които брой на популацията, брой на наличната военна работна мощ, типове въоръжения и техният брой, естествени запаси, логистични благоприятни условия, бюджет за защита и географско местонахождение.

Анализаторите означават, че неповторимата вътрешна формула, употребена при приемането на резултатите, разрешава на по-малките, по-напреднали в софтуерно отношение страни да се конкурират с по-големи, по-слабо развити страни.
Източник: flashnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР