Най-престижните моторни серии на две колела изпревариха Формула 1 поне

...

Маркес извади рамо от радост

Най-престижните моторни серии на две колела изпревариха Формула 1 най-малко в излъчването на първенеца. Марк Маркес си обезпечи петата купа в „ кралския клас “ (до 500 куб. см.). Испанският водач на „ Хонда “ завоюва Гран при на Япония и с осмата си победа за сезона си подсигурява първото място в генералното класиране три старта преди края на шампионата.
Успехът пристигна след тежък двубой с директния съперник Андреа Довициозо (Италия, „ Дукати “). В 21-ата от общо 24 обиколки Маркес направи изпреварване на завой 9 на пистата „ Мотеги “, а италианецът не съумя да задържи мотоциклета си и на идващия завой излета в чакъла в профил. Дови се добра до финала едвам 18-и и загуби математическите си шансове за купата.
Болката обаче причака 25-годишния първенец незабавно след финала. Маркес, който оцеля в куп напрегнати обстановки през сезона, беше контузен от хората от екипа си, които бурно се нахвърлиха да го прегръщат. Те го събориха на земята, а след това стана ясно, че водачът е с извадено рамо.
С петата си купа испанецът се изравни с Мик Дуън, а пред тях са единствено Джакомо Агостини (8) и Валентино Роси (7).
„ Пет трофеи е добре, само че аз желая повече “, призна Маркес след триумфа.
Източник: trud.bg