Най-полезният играч в НБА през миналия сезон Янис Антетокунбо записа

...

Трипъл-дабъл на Антетокунбо помогна на Милуоки за обрат срещу Хюстън

Най-полезният състезател в НБА през предишния сезон Янис Антетокунбо записа " трипъл-дабъл " и оказа помощ на Милуоки да преодолее недостиг от 16 точки при триумфа със 117:111 над домакина Хюстън.

Антетокунбо се отличи с 30 точки, 13 битки и 11 асистенции, а неговите съотборници удържаха, макар че той напусна игра с 6 фаула 5:18 минути преди края при 101:95 за Милуоки. Ерсан Илясова също направи добър мач за гостите с 13 точки и 11 битки.

Ръсел Уестбруук беше водач при дебюта си за домакините с 24 точки, 16 битки и 7 асистенции, а Джеймс Хардън добави 19 точки и 14 асистенции.
Трей Йънг наниза 25 от 38-е си точки през първото полувреме, а Атланта обърна домакина Детройт със 117:110.

Йънг способства още с 9 асистенции и 7 битки, а Джон Колинс приключи с 18 точки и 10 битки за триумфа.
Домакините имаха задатък от 63:60 на почивката, само че не съумяха да го удържат през второто полувреме. Дерик Роуз беше най-хубав за Детройт с 27 точки, а Андре Дрюмънд вкара 21 точки и взе 12 битки.