Вижте какво бижу ще имат в Айтос
Най-модерният Дом за възрастни хора в района ще е там, до края на месеца ще е подготвен и оборудван
В Айтос ще имат най-модерния Дом за възрастни хора. Строежът на постройката е съвсем на заключителен стадий, сочи инспекция на Флагман.бг. Очаква се тя да бъде подготвена и оборудвана до края на месец май, когато ще е и формалното разкриване, споделиха от Общината пред наш кореспондент.
Строителните действия стартираха в края на предходната година. Домът, който ще предложи най-хубавата грижа за възрастните, се намира наоколо до Медицинския център I в града.
Проектът е на Община Айтос, а задачата на администрацията на кмета Васил Едрев е да обезпечи качествена, налична и устойчива услуга на най-уязвимите. Финансирането се реализира по Националния проект за възобновяване и резистентност.
Сградата е на два етажа с самостоятелен приемен бранш, медицински кабинет, стая за рехабилитация, зона за срещи и посрещане на посетители на потребителите, административен бранш, пространства за преобличане и отмора на помощния личен състав, икономически бранш, дневен тракт, зала за групови занимания, зона за хранене. Общината е обособила и паркинг, който да обслужва посетителите на няколко прилежащи обекта – градската градина, басейновия комплекс, медицинския център
Домът ще е в сходство със стандартите за качество на резидентната грижа за възрастни хора, избрани в Наредбата за качеството на обществените услуги. Иначе казано - до момента в който на доста места у нас закриват домове за възрастни поради неприятни условия и унизително отношение, в Айтос вършат тъкмо противоположното - основават условия, в които нашите баби и дядовци да прекарат старините си почтено.
Показваме ви фрагменти с дрон на новостроящата се постройка:
В Айтос ще имат най-модерния Дом за възрастни хора. Строежът на постройката е съвсем на заключителен стадий, сочи инспекция на Флагман.бг. Очаква се тя да бъде подготвена и оборудвана до края на месец май, когато ще е и формалното разкриване, споделиха от Общината пред наш кореспондент.
Строителните действия стартираха в края на предходната година. Домът, който ще предложи най-хубавата грижа за възрастните, се намира наоколо до Медицинския център I в града.
Проектът е на Община Айтос, а задачата на администрацията на кмета Васил Едрев е да обезпечи качествена, налична и устойчива услуга на най-уязвимите. Финансирането се реализира по Националния проект за възобновяване и резистентност.
Сградата е на два етажа с самостоятелен приемен бранш, медицински кабинет, стая за рехабилитация, зона за срещи и посрещане на посетители на потребителите, административен бранш, пространства за преобличане и отмора на помощния личен състав, икономически бранш, дневен тракт, зала за групови занимания, зона за хранене. Общината е обособила и паркинг, който да обслужва посетителите на няколко прилежащи обекта – градската градина, басейновия комплекс, медицинския център
Домът ще е в сходство със стандартите за качество на резидентната грижа за възрастни хора, избрани в Наредбата за качеството на обществените услуги. Иначе казано - до момента в който на доста места у нас закриват домове за възрастни поради неприятни условия и унизително отношение, в Айтос вършат тъкмо противоположното - основават условия, в които нашите баби и дядовци да прекарат старините си почтено.
Показваме ви фрагменти с дрон на новостроящата се постройка:
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




