Иран нанесе удари по логистична база на САЩ в Багдад
Най-малко три пъти е била атакувана американска логистична база в иракската столица Багдад, предава . Съоръжението е част от комплекса на посолството на Съединени американски щати в страната.
От началото на спора региона на посолството беше обект на непрекъснати офанзиви с дронове и ракети от страна на Иран. На фрагменти, оповестени в обществените мрежи, се вижда натоварен пожар. Към момента не е ясно коя част от логистичната база е наранена. Не се оповестява за потърпевши хора.
Посолството в Багдад още през вчерашния ден издаде предизвестие американските жители да изоставен Ирак неотложно. В известието се отбелязва, че " свързани с Иран терористични групировки приготвят огромни офанзиви против американски жители и цели, свързани със Съединени американски щати, на територията на Ирак “.
Текст: Милен Кандарашев
От началото на спора региона на посолството беше обект на непрекъснати офанзиви с дронове и ракети от страна на Иран. На фрагменти, оповестени в обществените мрежи, се вижда натоварен пожар. Към момента не е ясно коя част от логистичната база е наранена. Не се оповестява за потърпевши хора.
Посолството в Багдад още през вчерашния ден издаде предизвестие американските жители да изоставен Ирак неотложно. В известието се отбелязва, че " свързани с Иран терористични групировки приготвят огромни офанзиви против американски жители и цели, свързани със Съединени американски щати, на територията на Ирак “.
Текст: Милен Кандарашев
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




