Най-малко седем души загинаха, след като част от скала се

...
Най-малко седем души загинаха, след като част от скала се
Коментари Харесай

Най-малко 7 души загинаха, след като част от скала падна върху моторни лодки с туристи

Най-малко седем души починаха, откакто част от канара се отчупи и падна върху моторни лодки с туристи при водопад в Бразилия през вчерашния ден, съобщи Ройтерс, като се базира на противопожарната работа.

Девет индивида са съществено потърпевши, а трима са в неопределеност, след случая в югоизточния щат Минас Жераис. Част от каньонна стена ненадейно се откъснала и паднала върху две лодки в езеро покрай град Капитолио, което е известна туристическа дестинация. Водолази претърсват езерото.

WATCH: Part of canyon collapses onto boats in southeast Brazil; at least 1 dead, 15 injured

По-рано бе обявено за шестима починали и 20 индивида в неопределеност. Повечето от изчезналите обаче били засечени по мобилните си телефони и открити живи.

Сериозно потърпевшите са със счупени кости. Един човек е настанен в болница с тежки контузии по главата. 23 души са с леки пострадвания.

В региона валят проливни дъждове от две седмици. Също през вчерашния ден преляла дига на 300 километра в източна посока докара до затварянето на федерална автомагистрала.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР