Най-малко седем демонстранти бяха арестувани по време на протеста, организиран

...
Най-малко седем демонстранти бяха арестувани по време на протеста, организиран
Коментари Харесай

Най-малко седем арестувани по време на протест в Белград

Най-малко седем стачкуващи бяха задържани по време на митинга, проведен от студенти, който се организира в сръбската столица Белград на площад " Славия ".

След конфликти с полицията стачкуващите са задържани в границите на минути и отведени в следствения арест, прецизираха управляващите.

Протестиращите хвърляха бутилки, димки, сигнални ракети и камъни по служителите на реда, които им отвърнаха със сълзотворен газ по най-дългия бул. в сръбската столица „ Крал Александър “, който със своите седем километра и половина в продължение на десетилетия след Втората международна война носи името " Булевард на Революцията ".

Някои от протестиращите бяха видяни да поставят противогази, написа bTV.

В хаоса от стълкновенията тревните площи, цветята и няколко магазина на булеварда са унищожени под звуците на полицейски сирени, вувузели и клаксони на коли.

Видео в обществените мрежи демонстрира миг, в който полицията преследва стачкуващите по бул. " Крал Александър ".

Студентите от блокадата оповестиха в профила си в Инстаграм, че държавното управление е имало всички средства да извърши настояванията на митинга за привикване на предварителни парламентарни избори, само че не го е направило и отговорността за ескалацията на напрежението е негова.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР