Най-малко петима души са загинали, а поне седем са ранени

...
Най-малко петима души са загинали, а поне седем са ранени
Коментари Харесай

Тръмп и Зеленски ще разговарят по време на срещата на върха на НАТО

Най-малко петима души са починали, а най-малко седем са ранени при следващата съветска масирана въздушна офанзива против Киев.

Поразени са жилищни здания, горят коли. Според локалните управляващи има отчасти сриване на няколко сгради и са зародили пожари. Руснаците са употребявали дронове и балистични ракети.

За мощни детонации се оповестява и в Одеса. Във вечерното си послание президентът Володимир Зеленски предизвести, че по данни на разузнаването се чака огромна съветска офанзива.

От Белия дом потвърдиха, че президентът Доналд Тръмп ще беседва със Зеленски по време на срещата на върха на НАТО, която стартира на следващия ден в Анкара.

Володимир Зеленски, президент на Украйна: „ Подготвяме серия съществени диалози с нашите сътрудници за нов формат наказания против Русия и стъпки, които да лимитират приходите ѝ и опцията за водене на война. Трябва да има напън против Русия, с цел да има мир. Украйна към този момент е дала всички вероятни оферти и дипломатически разновидности. Очакваме в идващите месеци да се стигне до изискванията за обективен мир – със мощ или посредством дипломация. “
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР