Осем китайски миньори загинаха след експлозия на газ под земята
Най-малко осем души са починали, а 38 са блокирани подземен след детонация на газ във въглищна мина в китайската провинция Шанси.
Това заяви осведомителната организация Синхуа, базирайки се на локалната организация за ръководство на изключителни обстановки.
Отбелязва се, че гибелта на миньорите е породена от равнища на въглероден оксид, надвишаващи допустимите равнища. Спасителите до момента са съумели да изтеглят 201 души и да извадят телата на осем от починалите.
Причината за случая е незнайна. Усилията за евакуация на останалите миньори подземен не престават, добави организацията.
Източник: fakti.bg
КОМЕНТАРИ




