Най-малко двама души са загинали след сблъсъците на протеста в

...
Най-малко двама души са загинали след сблъсъците на протеста в
Коментари Харесай

Загинали и ранени след протеста в Непал

Най-малко двама души са починали след конфликтите на митинга в Непал на 28 март, оповестява " Ройтерс ". 

Двамата убити са един от протестиращите и публицист, който отразяваше митинга, сподели представител на полицията. Телевизия Avenues заяви, че един от нейните публицисти е умрял, когато къща, в която е бил, е била подпалена.

17 души, в това число трима служители на реда, са били ранени. Трима протестиращи са арестувани от полицията.

Властите по-късно постановиха вечерен час в засегнатия регион, с цел да спрат по- нататъшната ескалация на насилието.
 Сблъсъци сред полиция и монархисти в столицата на Непал
Сблъсъци сред полиция и монархисти в столицата на Непал

В страната се възраждат гласовете за връщане на монархията

Припомняме, че конфликтите избухнаха сред полицията и последователи на възобновяване на монархията в Непал, когато протестиращи се пробваха да пробият охранявана зона в региона Тинкуне.

Непалската полиция за битка с безредиците употребява сълзотворен газ и стреля с водни оръдия против стачкуващите. 

Протестът бе част от възходящо придвижване, настояващо за връщане на монархията в Непал, 17 години откакто страната се трансформира в република.

през 2008 година, след епохи на монархическо ръководство. Събитията се форсират след драматичен дворцов прелом през 2001 година

Въпреки републиканския строй , част от популацията в Непал остава носталгично надъхан о към интервала на монархията, обвинявайки политическите партии в корупция и неефективност. 
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР