Най-малко двама души бяха убити при удар срещу жилищен блок

...
Най-малко двама души бяха убити при удар срещу жилищен блок
Коментари Харесай

Силни експлозии разтърсиха центъра на Киев, най-малко двама са загинали


Най-малко двама души бяха убити при удар против жилищен блок в Киев, съобщи Франс прес. Поразеният блок е на 15 етажа, добавя Асошиейтед прес. 
Всичко по тематиката: Руската инвазия в Украйна 2524
Блокът се намира в квартала Святошински, в западната част на Киев. Двадесет  и седем души са били избавени от изумената постройка, в която е избухнал и пожар, прибавя Франс прес.

Смята се че в блока има блокирани хора, показва Асошиейтед прес.

Според украинските военни блокът е бил изумен от артилерийски обстрел, показва организацията.

Стрелба има на доста места в украинската столица, която съветските сили се пробват да обкръжат, прибавя Франс прес.

Зачестили са съветските удари през нощта по северозападните покрайнини Ирпин, Гостомел и Буча, съобщи ръководителят на Киевска област Олексий Кулеба по украинската държавна телевизия, съобщи АП.

Украинските служби за деяние при изключителни обстановки оповестиха и за удар, който е поразил жилищен блок на 9 етажа в квартала Подил, в северозападната част на столицата, съобщи Франс прес.

Там също е избухнал пожар, само че той е бил угасен. Има един ранен. Ударът е предизвикал вреди и на близките здания.

При обстрел е била подпалена и къща в квартала Осокорки, в югоизточната част на Киев. Жертви там няма.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР