През блокадата на Тръмп! Най-малко два кораба са преминали през Ормузкия проток
Най-малко два кораба, тръгнали от ирански пристанища, са пресекли Ормузкия пролив през вчерашния ден, макар оповестената от Съединени американски щати военна обсада, съобщи Франс прес, базирайки се на компанията за данни за морския трафик " Кплер " (Kpler), написа Българска телеграфна агенция.
Контейнеровозът “Кристиана ”, плаващ под либерийски байрак мина през протока, откакто натовари царевица в иранското пристанище " Бандар Имам Хомейни ", преминавайки край иранския остров Ларак към 16 ч. по Гринуич през вчерашния ден (19 ч. българско време), откакто американската обсада влезе в действие два часа по-рано.
Втори кораб - танкерът “Елпис ”, плаващ под флага на Коморските острови, беше покрай остров Ларак към 11 ч. по Гринуич и също пресече протока към 16 ч.




