Най-малко девет торнада преминаха през окръг Сейнт Луси във Флорида,

...
Най-малко девет торнада преминаха през окръг Сейнт Луси във Флорида,
Коментари Харесай

Окръг Флорида беше ударен от три торнада за 25 минути 



Най-малко девет торнада минаха през окръг Сейнт Луси във Флорида, в това число три за по-малко от 25 минути, съгласно разбор на Си Ен Ен на предизвестията на Националната метеорологична работа.


Според чиновници на окръга минимум петима души са починали вследствие на торнадото, а стотици домове са изцяло разрушени.

Първото торнадо се появи малко преди 12:30 ч. локално време. През идващите пет часа в окръга бяха издадени минимум 20 предизвестия за торнадо.

Най-неистовият интервал беше от 16:44 до 17:10 CET, когато се появиха три торнада в границите на към 25 минути едно от друго. Най-малко едно предизвестие за торнадо беше маркирано като „ извънредно рискова обстановка “ от метеорологичната работа към 17:30 ч. ET, предупреждавайки, че „ огромно и извънредно рисково торнадо “ е на земята покрай Сейнт Луси.

Броят на доказаните торнада и тяхната мощ няма да бъдат дефинитивни, до момента в който екипите за оценка на вредите от метеорологичните служби не бъдат ситуирани в засегнатите региони.



Източник: struma.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР