Най-малко четирима души загинаха, а 23 бяха ранени при пожар

...
Най-малко четирима души загинаха, а 23 бяха ранени при пожар
Коментари Харесай

Четирима души загинаха при пожар в жилищна сграда в Германия

Най-малко четирима души починаха, а 23 бяха ранени при пожар в многоетажен жилищен блок в западния немски град Саарбрюкен, предадоха АП и ДПА, като се позоваха на управляващите.

Един човек е скочил от покрива на горящата постройка и е със съществени пострадвания.

Германският вестник „ Билд “ заяви, че над 100 пожарникари и 25 служители на реда са взели участие в избавителната интервенция.

Пожарът най-вероятно е избухнал на първия или втория етаж в ранния следобяд, след което пламъците бързо са се популяризирали в цялата постройка. Засега аргументите за случая не са известни .

Wohnhausbrand in #Saarbrücken fordert vier Todesopfer https://t.co/Uc8NEay3ly pic.twitter.com/K07WQyNa7N
— GT Schlagzeilen (@gtschlagzeilen) 3 декември 2017 година
В блока живеят най-вече хора, които получават обществени помощи.

Saarbrücken: Mindestens vier Tote bei Brand in Mehrfamilienhaus https://t.co/IUGWQ37Kp1 pic.twitter.com/eygjEJrRTw
— DER SPIEGEL (@DerSPIEGEL) 3 декември 2017 година
Същевременно през днешния ден немската полиция стартира следствие за „ палеж, провокиран от немарливост “ по отношение на вчерашния пожар в многоетажна жилищна постройка в столицата Берлин, при който бяха ранени 22 души.

Полицейска говорителка уточни, че пожарът може да е почнал в кухня в 10-етажната постройка в квартал „ Марцан “, огромна част от която е била унищожена от огъня.

Трима от ранените са в тежко положение.

Гасенето на пожара е траяло до късно нощес, като в интервенцията са взели участие 200 души, подкрепени от хеликоптер.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР