Най-малко 64 души загинаха при удар срещу болница в западния

...
Най-малко 64 души загинаха при удар срещу болница в западния
Коментари Харесай

Най-малко 64 души загинаха при удар по болница в Судан

Най-малко 64 души починаха при удар против болница в западния район Дарфур на Судан, оповестява Асошиейтед прес. Сред жертвите има и 13 деца.

Ударът против образователната болница Ал Даеин в Източен Дарфур рани минимум 89 души и направи лечебното заведение нефункциониращо.

От април 2023 година в Судан се води революция . Армията и паравоенните сили за бърза поддръжка се борят за властта. Паравоенните упрекнаха военните за нападението. Армията отхвърли обвиняванията.

Опустошителната война е лиши живота на повече от 40 000 души . По данни на Световната здравна организацията над 2000 души са убити при офанзиви против медицински заведения от началото на спора.

" Достатъчно кръв е пролята. Достатъчно страдалчество е породено. Време е за деескалация на спора в Судан ", съобщи ръководителят на СЗО Тедрос Гебрейесус.
 Организация на обединените нации разкри
Организация на обединените нации разкри " белези на геноцид " в Судан

Завладяването на Ел-Фашер в края на октомври е довело до " три дни на безспорен смут "
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР