Експлозия в заведение в Испания рани най-малко 16 души
Най-малко 16 души бяха ранени при детонация в заведение в област Мурсия, Югоизточна Испания, заяви организация ДПА, предава Българска телеграфна агенция.
Трима от ранените са тежко потърпевши и настанени в болница, като двама от тях са в сериозно положение и се лекуват в интензивно поделение, показаха локалните служби за изключителни обстановки в обществената мрежа „ Екс “.
Причините за детонацията в заведението „ Каса Хави “ в община Сан Педро дел Пинтар към момента са незнайни. По публични данни гърмежът е станал към обяд навътре в бара, а управляващите допускат, че повода може да е теч на газ.
В момента на случая заведението е било затворено, което евентуално е предотвратило по-голям брой потърпевши. Въпреки това, пред бара се е провеждал седмичният пазар в селището, отбелязва „ Европа прес “.
След гърмежа е зародил пожар, който бързо е бил сподавен.




