Деца, които събират вода сред 59 палестинци, убити от Израел в Газа
Най -малко 10 палестинци са били убити в точка за събиране на вода в Централна Газа, шест от тях деца, защото гладът се популяризира в обсадения анклав и доставките на храна и вода остават на сериозно ниски равнища.
Израелските сили в неделя убиха най -малко 59 палестинци, 28 от тях в град Газа, защото те са насочили жилищните региони и лагерите за разселване в Газа, обявиха медицински и локални източници пред Ал Джазира.
Атаката против точката на разпространяване на водата в бежанския лагер Nuseirat, който също рани 16 души, пристигна, когато израелският военни стъпва офанзиви, до момента в който се приготвя да принуди цялото население на Газа в зона на централизация на юг.
Хани Махмуд на Ал Джазира, съобщавайки от град Газа, съобщи, че през линията Газа има водна рецесия.
„ Въпреки че водата не е подобаваща за пиянство, защото през множеството време е нечиста, жаждата тласка хората към тези региони “, сподели той, като се базира на Nuseirat.
„ Т...
Прочетете целия текст »




