Най-малко 10 ранени при масираната украинска атака с дронове срещу Москва
Най-малко 10 души, измежду които трима китайски жители и 11-годишно дете, бяха ранени при огромна украинска офанзива с дронове против Москва и Московска област през нощта, оповестиха съветските управляващи, представени от Франс прес. Нападението провокира и пожар в огромен индустриален обект край съветската столица.
Кметът на Москва Сергей Собянин съобщи, че към. 85 от тях са били свалени в покрайнините на столицата, а останалите са били обезвредени в по-отдалечени региони.
Губернаторът на Московска област Андрей Воробьов заяви в Телеграм, че при офанзивата са потърпевши 10 души, в това число трима китайски жители, които са били признати в болница.
По информация на управляващите вреди са нанесени в Домодедово, Подолск и Одинцово, където са развалени жилищни здания и други цивилни обекти.
Нападението е провокирало и пожар в промишлен комплекс, ситуиран на към 30 километра южно от Москва. Комплексът е измежду най-големите в Русия и разполага със складови площи от към 600 000 кв. м.
Следственият комитет на Руската федерация разгласи, че е почнал следствие по случая, който дефинира като терористичен акт, осъществен в границите на масирана офанзива на украинските сили против Московска област.
В нощта против неделя украинската столица Киев беше подложена на една от най-мащабните съветски ракетни офанзиви от началото на войната, при която, съгласно, е умрял един човек, а 16 бяха ранени.
Преди дни украински дронове нападнаха и (Wildberries) в Русия. В резултат на офанзивата починаха минимум осем души.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




