Най-известната авиокомпания в Дубай (ОАЕ) - Емирейтс, и дъщерната ѝ

...
Най-известната авиокомпания в Дубай (ОАЕ) - Емирейтс, и дъщерната ѝ
Коментари Харесай

Авиокомпании подновиха полетите си след наводненията в Дубай

Най-известната самолетна компания в Дубай (ОАЕ) - " Емирейтс ", и дъщерната ѝ авиолиния " ФлайДубай " възвърнаха активността си след поройните дъждове, предизвикали наводнения в Обединените арабски емирства, съобщи Ройтерс, като се базира на компанията. 

От " Емирейтс " анулираха близо 400 полета и отложиха още доста поради бурята, която във вторник удари пустиннния град Дубай, се споделя в изказване, оповестено от шефа на самолетната компания Тим Кларк. 

Поради последствията от бурята самолетната компания прекрати регистрацията на пасажерите, заминаващи от Дубай, и спря полетите с прекачвания през интернационалното летище в Дубай, главен международен туристически център, като блокира хиляди пасажери. Бурята наводни пистовите коридори за рулиране, което наложи пренасочвания, закъснения и анулация на полети.

" ФлайДубай " също се върна през днешния ден към цялостното си разписание на полетите от Терминал 2 и Терминал 3 на летището след хаоса, породен от влошените метеорологични условия, съобщи представител на самолетната компания. 

Кларк сподели, че компанията " Емирейтс " е предоставила 12 000 хотелски стаи и 250 000 ваучера за храна на пасажерите, чиито полети са били отсрочени или анулирани. Той добави, че ще са нужни дни, с цел да се почисти натрупаването в броя на пасажерите, които са пререгистрирани.

ОАЕ се борят с последствията от наводненията от няколко дни, като през днешния ден пътищата сред Дубай и Абу Даби към момента бяха отчасти под вода. В Абу Даби в някои супермаркети и заведения за хранене имаше дефицит на артикули, защото не можеха бъдат получени доставките от Дубай.

Изследователи свързват рисковите метеорологични феномени като бурята от вторник с изменението на климата и чакат, че световното стопляне ще докара до по-високи температури, нараснала мокрота и по-голям риск от наводнения в някои елементи на региона на Персийския залив. Липсата на отводнителна инфраструктура за справяне с проливните дъждове в страни като ОАЕ може да ги изложи на необикновен риск от наводнения, оповестява Българска телеграфна агенция.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР