Най-голямото медицинско заведение за деца в Украйна се грижеше за

...
Най-голямото медицинско заведение за деца в Украйна се грижеше за
Коментари Харесай

Киев провежда панихида за жертвите на руския удар срещу детската болница

Най-голямото здравно заведение за деца в Украйна се грижеше за над 600 пациенти по време на офанзивата в понеделник, която умъртви минимум 44 души.

В понеделник в Киев бе отслужена панихида за жертвите на съветския ракетен удар по детска болница.

Камерен оркестър свири в руините на постройката в Киев в петък като част от възпоменателната работа.

Най-голямото лечебно заведение за деца в Украйна се грижеше за 627 пациенти по време на офанзивата, която умъртви минимум 44 души.

Десетки деца, които към този момент се борят с животозастрашаващи болести, също бяха ранени.

Оксана Халак научи единствено за 2-годишния си наследник Дмитро диагноза - остра лимфобластна левкемия - при започване на юни. Тя незабавно реши да го лекува в Охматдит, „ тъй като това е една от най-хубавите лечебни заведения в Европа “.

Тя и Дмитро бяха в болничното заведение за неговото лекуване, когато сирените завиха из града. Те не можаха да изтичат до приюта, защото дребното момче беше на интравенозно.


Прочетете целия текст »
Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР