Най-големият в света център за опазване на птицечовки посрещна първите

...
Най-големият в света център за опазване на птицечовки посрещна първите
Коментари Харесай

Най-големият в света център за опазване на птицечовки в Австралия посрещна първите си обитатели

Най-големият в света център за запазване на птицечовки посрещна първите си жители близо до Сидни, оповестява Ройтерс.

Центърът е открит по план за отбрана на полуводния бозайник, който се среща единствено в Австралия, на фона на заканите за местообитанието му от рисковите климатични условия и човешките действия.

Четирите птицечовки - две женски и две мъжки, бяха пуснати през последните две седмици в особено издигнато изследователско оборудване в зоопарка „ Таронга Уестърн Плейнс “ в град Дабо, на към 400 км северозападно от Сидни.

Съоръжението, в което има водни каскади, водопади, басейни и земни диги за закопаване, ще помогне на откривателите да схванат повече за типа, сподели формалната представителка на Австралийското сдружение за запазване на природата „ Таронга “ Фиби Мигър.

„ Това оборудване ще ни разреши освен да спасим типа от непосредствените закани на изменението на климата, само че и в дълготраен проект да можем да възстановим популациите му “, сподели тя.

„ С наслаждение бихме желали да забележим няколко бебета птицечовки в оборудването и да разберем какво е довело до този репродуктивен триумф “, добави Мигър.

Съоръжението е основано в партньорство сред Австралийското сдружение за запазване на природата „ Таронга “, Алианса за дива природа към зоопарка в Сан Диего, Университета на Нов Южен Уелс, държавното управление на щата Нов Южен Уелс и организацията за избавяне на диви животни WIRES.

Уникалните за Австралия птицечовки имат човка като на патица, ципи на краката и опашка като на бобър. Нощните бозайници снасят яйца и живеят най-вече по източното крайбрежие - от далечния север на Куинсланд до остров Тасмания. Техните ареали са покрай реките и потоците, в чиито корита и крайбрежия тези бозайници търсят храна.

Изследвания демонстрират, че броят на птицечовките е намалял повече от два пъти за няколко десетилетия, само че е мъчно да се посочат точни данни.

Според оценки на природозащитни организации общата популация е сред 30 000 и 300 000 екземпляра.

Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР