Най-големият проблем у нас са високите цени, смятат 44%, следван

...
Най-големият проблем у нас са високите цени, смятат 44%, следван
Коментари Харесай

„Тренд“: Половината от българите смятат, че повишаването на цените е с над 20%


Най-големият проблем у нас са високите цени, считат 44%, следван от пандемията – 12%, на трето място се подрежда корупцията с 11 на 100. Това сочи изследване на „ Тренд “.

По-надолу не престават да преобладават обществените проблеми – повишение на приходите, обедняването и опазването на здравето.



Повишаването на цените се явява главно предизвикателство пред новия кабинет. Половината от българите считат, че повишаването е с над 20%.



Близо една трета са на мнение, че повишението е сред 10 и 20%. Опцията, че повишаването е сред 5 и 10% е посочена от една десета от запитаните, а единствено 1% декларират, че покачването на цените е под 5%.

Сходни са стойности на позитивна и негативна оценка за кабинета на Петков. Запазва се електоралната конструкция от последните избори, демонстрират още данните.



Само два месеца след последните предварителни парламентарни избори, електоралната картина е структурно идентична с изборния резултат. „ Продължаваме промяната “ е първа политическа мощ с 26,4% от деклариралите, че ще гласоподават на възможни избори. ГЕРБ остават близо до изборния си резултат с 22,3%. Българска социалистическа партия и Движение за права и свободи са сходни като резултат надлежно с 11, 5% и 10, 9%.

Проучването се организира на територията на страната и не се регистрира капацитетът на обединенията от чужбина, което може да размести позициите на Българска социалистическа партия и Движение за права и свободи.

Пета политическа мощ остава „ ИТН “ с 8,1% от деклариралите, че ще гласоподават, а шести остават „ Демократична България “ с 6,8%. Регистрира се лек растеж при „ Възраждане “ спрямо изборния им резултат, като партията се употребява с поддръжката на 5,9% от деклариралите, че ще упражнят правото си на глас при нови избори. Под парламентарната преграда остават „ Изправи се БГ! Ние идваме “ с 1,9% и Вътрешна македонска революционна организация с 1,1%.

Проучването на „ Тренд “ е по поръчка на вестник " 24 часа ", отдадено на настройките на българите по отношение на главните институции, партии и настоящи проблеми. Изследването е осъществено в интервала сред 12 и 19 януари 2022 година посредством директно полустандартизирано изявление " лице в лице " посредством таблет измежду 1004 души на възраст над 18 година
Източник: btvnovinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР